Ambitne plany: 100 mln zł na uzdrowisko z rehabilitacją i domem seniora
Autor: DKX/Rynek Seniora   21 grudnia 2015 12:21

Prywatna firma Meme Tech zbuduje kompleks uzdrowiskowy w Uniejowie (Łódzkie). Spółka chce tam zainwestować 100 mln zł. 16 grudnia nagrodzono zwycięzców konkursu na przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu.

Pierwsze w Polsce uzdrowisko oparte na wodach geotermalnych w Uniejowie już niebawem poszerzy swoją ofertę. Nieruchomość Meme Tech Sp. z o.o. obejmuje powierzchnię 5,83 ha. Zlokalizowana jest na terenie Nadwarciańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu na płaskim terenie, sąsiadując ze zbiornikiem retencyjnym. Teren jest uzbrojony oraz oświetlony. Doprowadzona jest także sieć dostarczająca wody geotermalne.

Dobiegł końca konkurs na wykonanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej dla Zespołu Uzdrowiskowego - Uniejów, który na zlecenie inwestora Meme Tech Sp. z o.o. zorganizował łódzki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP). Rolą uczestników konkursu było przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu wraz z określeniem programu funkcjonalnego pod budowę kompleksu budynków o przeznaczeniu uzdrowiskowym, hotelowym, gastronomicznym oraz sportowo-rekreacyjnym.

W wyniku obrad jury zwycięzcą konkursu został zespół projektantów w składzie mgr inż. arch. Mateusz Mazurowski, mgr inż. arch. Bartłomiej Skowronek i mgr inż. arch. Mateusz Graczyk, który od sponsora konkursu - spółki Meme Tech otrzymał nagrodę pieniężną o wartości 23 tys. zł.

Uzdrowisko z bogatą ofertą
W obrębie Uniejowa inwestor planuje przygotować tereny inwestycyjne z przeznaczeniem na dom uzdrowiskowy z szerokim wachlarzem usług leczniczych i rehabilitacyjnych wraz z usługami uzupełniającymi, w tym handlowymi i gastronomicznymi, dwa zespoły hotelowe (trzy i czetrogwiazdkowy) z zapleczem rekreacyjnym, medical SPA & wellness, zespół budynków z apartamentami na wynajem dla kuracjuszy i funkcjami oraz pomieszczeniami pozwalającymi na prowadzenie tam np. domu seniora czy pensjonatu, a także towarzyszące temu tereny sportowe na potrzeby rehabilitacji.

- Mamy nadzieję, że wypracowana koncepcja znajdzie odzwierciedlenie w dalszych dokumentach planistycznych gminy. Powinniśmy mieć jednocześnie świadomość, że jest to bardzo wstępna faza projektu a ostateczny kształt budynków i sposób zagospodarowania terenu może się jeszcze zmieniać. Inwestorów chcących włączyć się w rozwój miasta, w rozwój tego terenu zapraszamy do współpracy - powiedział Grzegorz Kiełpsz, prezes spółki Meme Tech i członek sądu konkursowego.

- Dzięki planowanej inwestycji liczymy, że Uniejów będzie aspirować do rangi najnowocześniejszego uzdrowiska w Polsce, a dodatkowo powstanie ponad 100 miejsc pracy - wtóruje inwestorowi Józef Kaczmarek, burmistrz Uniejowa.

Meme Tech Sp. z o.o. została założona w 2012 roku jako spółka celowa powołana do realizacji inwestycji w Uniejowie. Tworzą ją udziałowcy z branży deweloperskiej i medycznej.

Uniejów uzyskał status uzdrowiska również w 2012 roku. Jak opisuje inwestor, uniejowskie wody termalne zawierają bogactwo składników mineralnych, takich jak: siarka, fluor, jod, kwas metakrzemowy i radon, których stężenie jest większe niż w wodzie morskiej. Minerały poprawiają ukrwienie skóry, regulują krążenie krwi, zwiększają odporność organizmu. Uniejowska solanka ma dobroczynny wpływ na leczenie chorób skóry, stawów oraz pomaga w rehabilitacji po zabiegach operacyjnych narządów ruchu. Już dziś odwiedzający to miejsce mają do dyspozycji kompleks termalno-basenowy „Termy Uniejów”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR