Angel Care: czym właściwie są apartamenty chronione?
Autor: Rynek Seniora   22 października 2015 13:32

Firma MD Nursing z deweloperem Angel Poland Group buduje sieć centrów seniora. Jak będzie funkcjonowało pierwsze w polskiej sieci centrum Angel Care? Czym są apartamenty chronione?

- To nowy styl życia, doceniony w krajach zachodnich, ale dotychczas nieznany w Polsce. Oznacza najwyższy poziom usług dla seniorów, a także opieki nad osobami z zaburzeniami, które pojawiają się z wiekiem - opisuje w komunikacie przesłanym mediom Michał Kowalski, dyrektor generalny sieci Angel Care, której pierwszy ośrodek powstaje we Wrocławiu.

Sieć wyjaśnia, że seniorzy chcą być aktywni intelektualnie i fizycznie oraz spotykać się z rówieśnikami. Jednak nie zawsze jest to proste. Po pierwsze dlatego, że utrzymanie własnego domu lub mieszkania kosztuje sporo czasu i wysiłku. Z kolei korzystanie z oferty różnych aktywności (jak fitness, taniec czy nawet wyjście do kina lub teatru) oraz realizacja własnych zainteresowań bywają utrudnione na przykład ze względu na odległość od centrum miasta i trudny dojazd.

„Wszystko to powoduje, że nawet sprawni i aktywni seniorzy wolą żyć w komfortowym mieszkaniu, które nie będzie wymagało wspinaczki po stromych schodach, cieszą się z pomocy przy zakupach czy drobnych naprawach. Coraz większe znaczenie przywiązują do bezpieczeństwa, na przykład udogodnień w łazience, szerokich przejść, braku progów, windy itp. Chętnie wybierają też takie miejsce i sposób życia, dzięki którym unikają samotności” - czytamy. 

- Dlatego przychylnie patrzą na apartamenty chronione. Osoby starsze, lecz wciąż aktywne, żyją tutaj bez stresu, otoczeni kompleksowymi usługami i rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach - dodaje Michał Kowalski.

Apartament to usługi
Zainteresowanie nowym stylem życia w kompleksowym centrum seniora potwierdzają wyniki, a także plany inwestora. - Im bliżej zakończenia realizacji Angel Care, tym bardziej zainteresowanie się zwiększa. Planujemy budowę sieci kompleksowych centrów Angel Care. Seniorzy z Polski i innych młodych krajów UE zasługują na nowoczesne ośrodki. Rodzi się nowy trend, który wyznaczają polscy seniorzy  - mówi Michał Kowalski. Ale czym właściwie różni się apartament chroniony od tradycyjnego mieszkania?

Jak wyjaśnia firma, komfort gwarantują usługi dodatkowe. Na życzenie przygotowywane będą zdrowe posiłki, apartament będzie regularnie sprzątamy oraz zaopatrywany w bieliznę pościelową i ręczniki. Istnieje możliwość korzystania z usług indywidualnego opiekuna, zrobienia zakupów na życzenie i realizacji innych zleceń.

„Mieszkańcy mogą liczyć również na wiele aktywności, które podnoszą jakość życia i zapewniają szczęśliwe starzenie się. Będą mieli dostęp do pomieszczeń wspólnych, w których mogą rozwijać swoje zainteresowania i zawierać znajomości. Przykłady? Pokoje spotkań na każdym piętrze, biblioteka, sala fitness, tematyczne wieczory filmowe lub z muzyką, ciekawe wykłady, wycieczki za miasto, gry towarzyskie, pracownia działań twórczych czy zielony ogród na dziedzińcu, miejsce spacerów i relaksu” - czytamy w informacji prasowej.

- To przyjazne środowisko, w którym seniorzy znajdą towarzystwo i unikną samotności, która jest częstą przyczyną depresji w starszym wieku - mówi prof. Shlomo Noy, współzałożyciel Angel Care.

Opieka medyczna przez całą dobę
Jak czytamy, apartament chroniony to budynek monitorowany i bezpieczny, w dodatku zlokalizowany w centrum miasta, co ułatwia codzienne funkcjonowanie. To wszystko może jeszcze spełnić zwykłe mieszkanie. Trudniej będzie o zniesienie wszystkich barier architektonicznych, jak progi, schody, brak poręczy itp., ale to jeszcze jest możliwe. Prawdziwą wartością dodaną apartamentów chronionych będą usługi, które zapewnią największy komfort życia, a także spokój i brak stresu.

„Każde pomieszczenie apartamentów w Angel Care zostanie wyposażone w nowoczesny system instalacji przywoławczej. Dzięki niemu dyżurujący na korytarzu personel medyczny otrzymuje sygnał od mieszkańca i może błyskawicznie zjawić się na miejscu. To niemożliwe do zrealizowania w mieszkaniu, gdzie zwykły upadek może spowodować może doprowadzić do złamania i unieruchomienia na wiele godzin, zanim ktoś zjawi się z pomocą. Angel Care zapewnia też dostęp do lekarzy specjalistów, np. geriatrów, ortopedów czy psychologów” - podkreśla firma.

W apartamencie chronionym drobne naprawy i remonty wykona serwis. Dlaczego to takie ważne? Wiele z prac domowych grozi upadkiem - mycie okien, mycie podłóg, zawieszanie firanek, sięganie po rzeczy znajdujące się w zawieszonych wysoko szafkach - w Angel Care zostaną wykonane przez personel, więc nie ma obaw o zrobienie sobie krzywdy.

Angel Care to pierwsze w Polsce tak kompleksowe centrum seniora. Powstaje we Wrocławiu przy ul. Dyrekcyjnej. 48 apartamentów chronionych (jedno lub dwuosobowych) przeznaczonych jest dla samodzielnych i aktywnych seniorów. W każdym znajdzie się w pełni wyposażony aneks kuchenny z lodówką, płytą grzejną i czajnikiem elektrycznym, a także łazienka dostosowana do potrzeb seniora (bezprogowe prysznice z siedziskami, poręcze, meble z koszami cargo na bieliznę).

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.