Angel Care we Wrocławiu ma już około 50 proc. zarezerwowanych miejsc
Autor: Rynek Seniora   12 kwietnia 2016 10:50

We wrocławskim centrum seniora Angel Care zarezerwowano już połowę miejsc w domu opieki, jeszcze przed otwarciem.  Koszt inwestycji miał wynieść 50 mln zł. W gotowym centrum będzie dostępnych około 250 miejsc.

Według inwestorów, to pokazuje, że w Polsce jest duże zapotrzebowanie na spersonalizowaną, kompleksową i profesjonalną opiekę dla osób starszych.

Miejscami w domu opieki wrocławskiego centrum interesują się zarówno osoby z Dolnego Śląska, jak i z innych regionów kraju.

- Prowadzimy pierwsze rozmowy adaptacyjne z rodzinami. Liczba rezerwacji pokazuje, że zapotrzebowanie na kompleksową, profesjonalną opiekę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb seniora, jest w naszym kraju bardzo duże. Miejsca rezerwują również osoby z zagranicy - mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

Kompleksowa i spersonalizowana opieka
Jak opisuje firma, wrocławski ośrodek proponuje zupełnie nowy w Polsce model opieki. Opiera się na sprawdzonych wzorcach rehabilitacji oraz różnych formach aktywizacji osób starszych, zarówno w wymiarze fizycznym, jak i społecznym.

- Dla seniorów i rodzin najważniejsza jest pewność, że opieka będzie po pierwsze profesjonalna, a po drugie spersonalizowana. Warto pamiętać, że każda osoba starsza ma nieco inne potrzeby i preferencje. W warunkach domowych bardzo trudno nie tylko zapewnić odpowiednią opiekę pielęgniarską i medyczną, lecz również stworzyć przyjazne, aktywizujące środowisko - mówi prof. Michael Davidson, psychogeriatra, współzałożyciel centrum seniora Angel Care.

Dla każdego seniora w Angel Care specjaliści tworzą indywidualny plan opieki. To jeden z elementów kompleksowego podejścia.

- Wiemy, że współpraca specjalistów z różnych dziedzin przynosi najlepsze rezultaty, zarówno w przypadku rehabilitacji osób starszych, jak i profilaktyki. Indywidualny plan gwarantuje, że dobierzemy najlepsze, czyli najlepiej dopasowane do danej osoby formy aktywizacji – dodaje prof. Michael Davidson.

Trudna opieka domowa
Wrocławskie centrum seniora skompletowało już trzon kadry. To kilkudziesięciu specjalistów: lekarzy, pielęgniarek, opiekunów, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych oraz personel administracyjny. Zakończył się już pierwszy etap szkoleń z prof. Michaelem Davidsonem.

Jak wyjaśniają przedstawiciele domu opieki, duża liczba rezerwacji w Angel Care wynika też z faktu, że w Polsce zapewnienie osobie starszej odpowiedniej opieki w warunkach domowych jest bardzo trudne.

Po pierwsze dlatego, że wynajęcie opiekuna, tylko na 8 godzin dziennie, to koszt nawet do 2,4 tys. zł. Przy czym jest to najniższa stawka, bez uwzględnienia kosztów związanych z zakupem środków higienicznych, dodatkowej rehabilitacji, wizyt lekarskich i pielęgniarskich, wyżywienia oraz zajęć terapeutycznych.

Poza tym znalezienie dla osoby starszej opiekuna z wykształceniem pielęgniarskim, rehabilitacyjnym i terapeutycznym jest prawie niemożliwe.

Otwarcie i koszty
Angel Care dzieli się na Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kampusu, ale do każdej prowadzi osobne wejście. Uruchomienie centrum seniora Angel Care planowane jest na przełom kwietnia i maja.

Koszt wynajmu apartamentu chronionego jednoosobowego to od 4,5 tys. zł, dwuosobowego: od 5,9 tys. zł (2950 zł na jedną osobę).

Angel Care powstaje przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu w budynku dawnego szpitala Uniwersytetu Medycznego. Będzie pierwszym punktem na mapie sieci ośrodków opieki w Polsce firmowanych tą marką, ale także w innych młodych państwach członkowskich Unii Europejskiej. W Angel Care zainwestowała grupa deweloperska Angel Poland Group i sieć centrów opieki MD Nursing.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.