Angel Care we Wrocławiu: ruszyły właściwe roboty budowlane
Autor: DK/Rynek Seniora   17 marca 2015 15:35

Trwają prace nad pierwszym w Polsce kompleksowym centrum opieki nad osobami starszymi. Koszt inwestycji Angel Care we Wrocławiu wyniesie 50 mln zł. W gotowym centrum będzie dostępne około 250 miejsc.

Angel Care będzie pierwszym punktem na mapie sieci ośrodków opieki w Polsce firmowanych tą marką, ale także w innych młodych państwach członkowskich Unii Europejskiej, m.in. w Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech. W ciągu pięciu lat ma powstać docelowo 6 tysięcy miejsc w centrach opieki. Program inwestycyjny szacowany jest na 300-350 mln zł.

Angel Care powstaje przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu w budynku dawnego szpitala Uniwersytetu Medycznego. Budowa przywróci do życia budynek dawnego szpitala położniczego, a także wpłynie na wygląd i komunikację w kwartale ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej.

Budynek szpitala wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków - jego XIX-wieczna elewacja podlega ochronie - dlatego przed rozpoczęciem prac wymagana była zgoda na przebudowę i remont miejskiego konserwatora zabytków. Po jej otrzymaniu generalny wykonawca prac, firma Eiffage Polska Budownictwo rozpoczął realizację pierwszego w Polsce kompleksowego centrum opieki nad seniorami.

Budują fundamenty
Projekt, który wykonało przedsiębiorstwo Modulor, przewiduje generalny remont ponad stuletniego budynku. Zachowana zostanie główna konstrukcja nośna budynku.

Dawny szpital przy Dyrekcyjnej przez kilka ostatnich lat nie był użytkowany. Generalny wykonawca przejął teren na początku grudnia 2014 r. i rozpoczął jego porządkowanie. Wyburzone zostały mniejsze budynki gospodarcze i techniczne, jak pralnia, tlenownia czy garaże, wykonane zostało przyłącze do kanalizacji oraz powstało zaplecze kontenerowe budowy. Następnie można było rozpocząć właściwe prace budowlane.

Obecnie pracuje tutaj ok. 50 pracowników budowlanych oraz zespół 10 inżynierów z kadry technicznej. Rozebrany został mur oddzielający teren szpitala od działki miejskiej. Na jego miejscu powstanie ściana zewnętrzna nowego pięciokondygnacyjnego budynku biurowo-socjalnego, którego fundamenty są właśnie w budowie.

W budynku dawnego szpitala zostały wyburzone ściany działowe i niektóre fragmenty stropy z konstrukcją trybun, m.in. w miejscu auli dydaktycznej, w której kiedyś odbywały się zajęcia dla studentów. Dach budynku wraz z ostatnią kondygnacją strychu jest już rozebrany w 80% - to konieczne, ponieważ obiekt będzie nadbudowany o dwie nowe kondygnacje.

Realizacja Angel Care pociągnie za sobą zmiany komunikacyjne w obrębie ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej.

Kompleksowy ośrodek
Angel Care to inwestycja firmy MD Nursing, która prowadzi podobne ośrodki w Europie, a także grupy deweloperskiej Angel Poland Group.

Dawny szpital zostanie podzielony na trzy części.

- Seniorzy, którzy pozostają samodzielni, znajdą przestrzeń do życia w specjalnie zaprojektowanych mieszkaniach chronionych. Dla osób starszych mniej sprawnych powstanie dom pomocy, a osoby wymagające specjalistycznej opieki będą ją miały zagwarantowaną w centrum chorób demencyjnych - mówi Ron Ben Shahar, partner grupy deweloperskiej Angel Poland Group.

 - Najważniejsze, że wszystkie części będą działały w obrębie jednego kampusu, przy czym dla komfortu pacjentów zostały zaplanowane jako całkowicie odrębne i niezależne elementy. Do każdej części poprowadzi osobne wejście oraz windy osobowe zaopatrzone w system kontroli dostępu.

Angel Poland Group jest jedną z największych grup deweloperskich w Polsce. Powstała w 2003 roku i koncentruje się na inwestycjach w największych miastach Polski. Dotychczasowe nakłady inwestycyjne wynoszą ok. 1,5 mld zł. Grupa Angel Poland zrealizowała w Krakowie apartamentowce Angel City i Angel Plaza, zaś obecnie prowadzi inwestycję Angel Wawel. We Wrocławiu jest jednym z inwestorów kompleksu OVO Wrocław połączonego z hotelem DoubleTree by Hilton.

MD Nursing jest operatorem centrów opieki nad osobami starszymi o zróżnicowanych potrzebach, znajdujących się w różnym stanie fizycznym i psychicznym. Począwszy od osób samodzielnych, poprzez osoby wymagające doraźnej opieki, jak też osoby wymagające stałego całodobowego nadzoru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.