Angel Care zaprezentowało mieszkanie pokazowe dla seniora - zobacz zdjęcia
Autor: Rynek Seniora   20 listopada 2015 12:16

W czwartek (19 listopada) w kompleksowym centrum seniora Angel Care we Wrocławiu zaprezentowany został gotowy apartament chroniony - pierwszy taki w Polsce. W sumie będzie ich 48. Realizacja centrum seniora Angel Care zakończy się wiosną 2016 roku.

Angel Care jest pierwszym tak kompleksowym centrum seniora w Polsce. W ośrodek zainwestowała grupa deweloperska Angel Poland Group i operator centrów opieki nad osobami starszymi MD-Nursing.

- Model aktywnego życia na emeryturze został zaczerpnięty z Zachodu. W Polsce jesteśmy pionierami, a Angel Care pierwszą tego rodzaju inwestycją - mówi Ron Ben Shahar, partner grupy deweloperskiej Angel Poland Group. - Wrocławski ośrodek to wzór dla kolejnych, które powstaną w Polsce. W ciągu pięciu lat planujemy utworzenie sieci i myślimy obecnie o 10 lokalizacjach.

Kolejne centrum już jest planowane w Krakowie. Grupa zamierza stworzyć i obsługiwać ok. 1800-2000 miejsc.

Co oferują starszym pensjonariuszom
Centrum seniora Angel Care jest w trakcie realizacji, która zakończy się wiosną 2016 roku. Niemniej gotowy jest już jeden apartament chroniony. To mieszkanie wzorcowe, dzięki któremu można poznać ideę tego nowoczesnego domu seniora.

- Naszym celem jest zapewnienie takich warunków, które w efekcie dadzą mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, aktywność fizyczną oraz intelektualną, a także komfort  - mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

Od tradycyjnych mieszkań apartament różni się tym, że jest pozbawiony barier architektonicznych i w pełni przystosowany do potrzeb seniorów. Co najważniejsze, jego mieszkaniec ma dostęp do wielu usług, które pozwalają się cieszyć aktywnym i szczęśliwym życiem na emeryturze.

Gotowy apartament posiada pełne wyposażenie: elektrycznie regulowane łóżko, telewizor, aneks kuchenny z płytą grzewczą, czajnikiem, okapem, lodówką, mikrofalą, łazienka z prysznicem z siedziskiem, wyposażona w uchwyty i kosze na bieliznę. Tak też będą wyglądało pozostałe 47 mieszkań.

W apartamencie znajduje się instalacja przywoławcza, dzięki której mieszkaniec może wezwać dyżurujący całodobowo personel centrum seniora. Pracownicy posiadają identyfikator – system będzie wiedział, kto i jak długo udzielał pomocy. Instalacja znajduje się w każdym pomieszczeniu: w pokoju przy łóżku, a w łazience przy prysznicu i muszli wc (włączniki sznurkowe).

Dodatkowo mieszkańcy mogą liczyć na koordynację wizyt lekarzy specjalistów, monitoring i ochronę 24 godziny na dobę. W pobudzaniu i utrzymaniu aktywności pomogą dobrze zorganizowane przestrzenie wspólne, do których będą mieli dostęp mieszkańcy. Pokoje spotkań na każdym piętrze, biblioteka, sala fitness, pracownia działań twórczych czy zielony ogród na dziedzińcu.

Dodatkowo organizowane będą tematyczne wieczory filmowe lub z muzyką. Mieszkańcy mogą zapisywać się do klubów wspierających pasje, rozwijać umiejętności, zawierać znajomości i prowadzić bogate życie towarzyskie.

Koszt wynajmu i zainteresowanie apartamentami
Mieszkańcy mają także dostęp do usług dodatkowych: regularnego sprzątania, usług pralniczych, zakupów na życzenie, odpowiednio zbilansowanych posiłków, indywidualnego opiekuna, nadzoru konserwatora, drobnych napraw. Zielony ogród sprzyja spacerom i odpoczynkowi. Lokalizacja w centrum miasta, umożliwiająca łatwe i częste wyjścia oraz odwiedziny bliskich.

- Apartament chroniony Angel Care nie jest na sprzedaż. Należy go traktować jak jeden z elementów pakietu usług, który oddajemy do dyspozycji mieszkańcom. Mieszkanie się wynajmuje i traktuje jak własny dom, a przy tym ma się dostęp do wszelkich udogodnień i opieki medycznej - mówi Michał Kowalski.

Apartament chroniony jednoosobowy to koszt od 4,5 tys. zł, dwuosobowy: od 5,9 tys. zł (2950 zł na jedną osobę) - takie mieszkanie może na przykład wynająć małżeństwo lub inne bliskie sobie osoby.

Zainteresowanie miejscami w powstającym centrum seniora zwiększa się wraz ze zbliżającym się terminem zakończenia inwestycji. Angel Care podpisało już kilkanaście umów rezerwacyjnych na apartamenty chronione, wciąż dostępne są wolne miejsca.

Do końca roku osoby rezerwujące miejsce w centrum seniora Angel Care otrzymają w pakiecie do wyboru m.in. rozszerzony pakiet medyczny, uwzględniający wizyty specjalistów oraz badania diagnostyczne, Angel Care VIP Club – trzy wybrane aktywności gratis, np. basen, wstęp do teatru i do muzeum czy pierwszy miesiąc gratis.

Angel Care dzieli się na niezależne części: Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Wszystkie części działają w obrębie jednego kampusu, ale do każdej prowadzi osobne wejście. Centrum seniora powstaje w budynkach po szpitalu, który funkcjonował przy ulicy Dyrekcyjnej 5-7. Realizacja zakończy się w pierwszym kwartale 2016 roku. Wrocławskie centrum seniora będzie pierwszym punktem na mapie sieci nowoczesnych ośrodków z kompleksowymi usługami.

Angel Care powstaje przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu w budynku dawnego szpitala Uniwersytetu Medycznego. Będzie pierwszym punktem na mapie sieci ośrodków opieki w Polsce firmowanych tą marką, ale także w innych młodych państwach członkowskich Unii Europejskiej. W Angel Care zainwestowała grupa deweloperska Angel Poland Group i sieć centrów opieki MD-Nursing.

Angel Poland Group jest jedną z największych grup deweloperskich w Polsce.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.