Białystok: otwarto poradnię urologiczną w szpitalu MSWiA

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   29 marca 2017 15:14


Białystok: otwarto poradnię urologiczną w szpitalu MSWiA Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szybsze leczenie pacjentów i wykonywanie na miejscu zabiegów, takich jak biopsje gruczołu krokowego czy kruszenie kamieni układu moczowego, są możliwe w otwartym w środę (29 marca) Zespole Poradni Urologicznych w szpitalu MSWiA w Białymstoku.

To największa poradnia w tym szpitalu, przygotowanie nowych pomieszczeń na jej potrzeby kosztowało 400 tys. zł, inwestycję wsparł też prywatny darczyńca - poinformował dyrektor szpitala Marek Chojnowski. Rocznie ze świadczeń w tej poradni korzysta kilkanaście tysięcy pacjentów.

Nowe pomieszczenia oznaczają poprawę warunków leczenia pacjentów i warunków pracy dla lekarzy. Kilku lekarzy będzie mogło jednocześnie przyjmować chorych, pacjenci mogą być rejestrowani na konkretne godziny, co do tej pory nie było możliwe - poinformował dr Lech Gałek, zastępca ordynatora oddziału urologii w szpitalu MSWiA.

Dodał, że na miejscu lekarze mogą teraz wykonywać takie zabiegi, jak biopsje gruczołu krokowego, kruszenie zewnętrzne kamieni układu moczowego czy badania urodynamiczne. Do poradni w ciągu miesiąca przychodzi około tysiąca chorych. To zarówno pacjenci, którzy byli wcześniej hospitalizowani, jak i ci, którzy dostają skierowania do specjalisty od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

- Poradnia urologiczna w szpitalu MSWiA w Białymstoku jest obecnie najbardziej obleganą tego typu placówką na Podlasiu. W ciągu roku urolodzy przyjmują w niej ponad 15 tys. chorych, z czego zdecydowaną większość stanowią mężczyźni - podkreśla rzecznik szpitala Artur Wnuk.

- Niestety, w tej chwili - jeżeli chodzi o schorzenia - królują nowotwory układu moczowego, czyli schorzenia górnych dróg moczowych, nowotwory pęcherza, gruczołu krokowego - mówi dr Gałek. Dodał, że wzrosła świadomość prozdrowotna pacjentów i zgłaszają się do lekarzy, dlatego lekarze przyjmują ich coraz więcej.

Szpital MSWiA hospitalizuje rocznie ok. 8 tys. chorych nie tylko z regionu, lecz także sąsiednich województw. Szpital zatrudnia ok. 400 pracowników - podaje placówka na swojej stronie internetowej.

Szpital wykonuje różne zabiegi i operacje urologiczne. Artur Wnuk poinformował, że urolodzy ze szpitala MSWiA pierwsi w regionie rozszerzyli zakres wykonywanych zabiegów o operacje urologii rekonstrukcyjnej, takie jak np. wszczepianie mechanicznego zwieracza cewki moczowej, co znacznie wpływa na poprawę komfortu życia wielu mężczyzn.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR