Bielsko-Biała: już wiadomo, kiedy nastąpi otwarcie stacjonarnego hospicjum

INWESTYCJE

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Seniora   23 maja 2016 12:47


Bielsko-Biała: już wiadomo, kiedy nastąpi otwarcie stacjonarnego hospicjum Budowa stajonarnego hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej kosztowała 10 mln zł. Fot. Fotolia

Pierwsze w Beskidach stacjonarne hospicjum przyjmie chorych 1 października 2016 r. - informuje Dziennik Zachodni. Placówka zaoferuje 28 miejsc dla podopiecznych. Do tej pory na jej budowę wydano 10 mln zł.

Od 2008 r. budową stacjonarnego hospicjum im. św. Jana Pawła II przy ul. Zdrojowej 10 w Bielsku-Białej zajmuje się Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. Obiekt jest już wyposażony w sprzęt medyczny, pomyślnie przeszedł odbiór techniczny, otrzymał także pozytywną opinię z sanepidu. W kolejnym etapie stowarzyszenie zwróci się do wojewody śląskiego o zarejestrowanie hospicjum jako placówki medycznej. Następnie inwestor chce wnioskować do NFZ o dofinansowanie działalności. Jeśli kontakt nie zostanie przyznany, hospicjum zamierza się utrzymywać z własnych środków.

Budowa hospicjum pochłonęła już 10 mln zł. Placówka mieści się w dwóch budynkach - w starej części (ma 540 m. kw.) są pomieszczenia administracyjne oraz gabinety lekarskie. W nowej o pow. 1900 m. kw. znajdują się sale chorych, kaplica, szatnie oraz pokoje gościnne dla rodzin pacjentów. Hospicjum będzie posiadało system komunikacji pomiędzy chorym a pielęgniarką, sanitariaty przystosowane do potrzeb obłożnie chorych, klimatyzację, ogrzewanie podłogowe i ekologiczne źródło ciepłej wody.

Przed budynkiem zaprojektowany i urządzony został ekologiczny ogród. 

Dzienny koszt utrzymania jednego łóżka szacowany jest na 500 zł. W hospicjum znajdzie się 28 miejsc. Placówka będzie świadczyła opiekę bezpłatnie wszystkim potrzebującym, niezależnie od światopoglądu. Znajdzie w niej zatrudnienie ok. 40 osób.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.