Boom na inwestycje senioralne? Zobacz wizualizacje Miracle Medic
Autor: Maria Krzos/Rynek Seniora   10 września 2015 17:32

Na warszawskiej Białołęce trwają prace przy budowie Miracle Medic, nowego prywatnego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Obiekt został zaprojektowany przez biuro architektoniczne Archimed. - To jeden z kilku projektów senioralnych realizowanych przez nas w ostatnim czasie - mówi portalowi rynekseniora.pl Michał Grzymała-Kazłowski, prezes Archimedu.

Nowy ZOL mieścić się będzie przy ul. Czeremchowej. To inwestycja właścicieli działającego od trzech lat domu opieki i rehabilitacji Willa Miracle w Sulejówku pod Warszawą.

- Wartość inwestycji to 24 mln zł - informuje Klaudia Prymek, szefowa Willi Miracle. - W porównaniu do naszego pierwszego ośrodka Miracle Medic będzie miał wzmocnioną funkcję medyczną. W obiekcie znajdą się m.in. sale do intensywnej opieki medycznej, dzięki  będziemy mogli przyjmować osoby w gorszym stanie zdrowia.

- Budynek ten spełniać będzie wszystkie wymogi stawiane zakładom opiekuńczo-leczniczym - mówi Michał Grzymała-Kazłowski. - Jego funkcje medyczne zostały jednak „ukryte”, a całość, zgodnie ze światowymi trendami została zaprojektowana w taki sposób, by otoczenie było maksymalnie przyjazne dla pacjentów i personelu.  

Biuro Archimed specjalizuje się w projektowaniu obiektów medycznych. W swoim portfolio ma m.in. projekty takich placówek jak: ZOL MEDI-system w Majdanie, szpital Enel-Medu w Warszawie czy Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach.  

Osiedle typu assisted living
Jak informuje Michał Grzymała-Kazłowski, w ostatnim czasie na rynku da się zaobserwować wzmożone zapotrzebowanie na projekty obiektów medycznych przeznaczonych dla osób niesamodzielnych, szczególnie seniorów.  

- Nasze biuro aktualnie realizuje dziesięć tego typu projektów - mówi. - Różnią się między sobą skalą i standardem (od projektów socjalnych, po ultraluksusowe), ale wszystkie adresowane są do seniorów.

Jednym z bardziej zaawansowanych jest projekt osiedla domów typu assisted living.  - Będzie to pierwsze osiedle w Polsce, które w pełni realizuje tę ideę - wyjaśnia prezes Archimedu.

Domy typu assisted living przeznaczone są dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą funkcjonować samodzielnie, z drugiej strony jednak nie chcą cały czas przebywać w placówce medycznej - osiedle assisted living daje im taką możliwość.

- Nasz projekt składa się 18 domów przeznaczonych dla jednej bądź dwóch osób oraz jednostki centralnej - ZOL-u - informuje Michał Grzymała-Kazłowski. - Osiedle zapewniać będzie również swoim mieszkańcom takie usługi jak housekeeping czy catering.  

Wysyp inwestycji senioralnych
Przykładem innego projektu realizowanego przez Archimed jest modernizacja zabytkowego pałacu, do którego dobudowane zostaną nowe obiekty.  Inwestycja zlokalizowana jest w centralnej Polsce.

- Wiele przedsięwzięć, w które jesteśmy zaangażowani, aktualnie jest w fazie projektowania, dlatego nie możemy o nich szerzej informować. Wkrótce jednak inwestorzy przejdą do ich realizacji. Wtedy ten wysyp inwestycji senioralnych, który my jako biuro architektoniczne obserwujemy już w tej chwili, będzie widoczny dla wszystkich - podsumowuje Michał Grzymała-Kazłowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.