Budują rurociągi i zbiorniki, teraz wchodzą na rynek opieki - zobacz wizualizacje
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   08 marca 2016 16:00

Specjalistyczna firma budowlana P.P.H.U. Orion za 10,5 mln zł buduje „Leśny Dom Seniora”. Obiekt powstaje w miejscowości Piastowo w woj. kujawsko-pomorskim i już w kwietniu 2017 r. ma dysponować setką gotowych miejsc dla seniorów.

Placówka ma być przeznaczona dla osób starszych (w tym somatycznie chorych i niepełnosprawnych fizycznie) i oferować zarówno na pobyty długo-, jak i krótkoterminowe z całodobową opieką dla 100 seniorów. Koszt inwestycji - ok. 10,5 mln zł netto - w całości pokrywa inwestor, firma P.P.H.U. Orion ze Żnina (również Kujawsko-Pomorskie). Budowa ruszyła na początku maja 2015 r. , a jej zakończenie planowane jest w kwietniu 2017 r. Obecnie trwają prace budowlane na  kondygnacji budynku - finalnie zaplanowano trzy piętra.

- „Pod zabudową” jest dokładnie 1460 m. kw., a dom seniora położony jest na dwuhektarowej działce - poinformowała portal rynekseniora.pl Katarzyna Wiśniewska, reprezentująca „Leśny Dom Seniora”.

Senior sam zapłaci za pobyt i pakiet usług „towarzyszących”
Właściciel przewiduje pełną odpłatność za pobyt, bez pośrednictwa NFZ. Ceny za zakwaterowanie mają być znane niebawem.

- Na dzisiaj nie określiliśmy jeszcze kosztu pobytu przyszłych podopiecznych, ale jesteśmy na etapie opracowywania programu marketingowego i do połowy marca 2016 r. powinien być on już znany - poinformowała Katarzyna Wiśniewska.

Leśny Dom Seniora będzie oferował pokoje 1, 2 i 3-osobowe, każdy z łazienką i klimatyzacją, a część również z balkonami. Lokale będą wyposażone w odbiorniki TV i dostęp do internetu oraz system przywoławczy, zaś cały budynek ma być przyjazny osobom niepełnosprawnym (winda, poręcze, brak progów).

Mieszkańcy będą mieli zapewnione pełne wyżywienie składające się z pięciu posiłków dziennie, z możliwością wyboru z co najmniej dwóch zestawów obiadowych i korzystania według potrzeb z napojów i owoców.

Jak informuje inwestor, jadłospis będzie można także dostosować do diety zgodnie z zaleceniami lekarza. Do dyspozycji seniorów będzie oddzielna jadalnia oraz kuchnia.

Rozbudowana oferta terapeutyczna
W ramach opłaty za pobyt ma być zapewniona opieka lekarska (wizyta lekarza rodzinnego dwa razy w tygodniu oraz dostęp do świadczeń zdrowotnych wraz z dojazdem do specjalisty), opieka pielęgniarska (pięć pielęgniarek i dwie opiekunki), rehabilitacja (hydroterapia, kinezyterapia, fizjoterapia i masaże) oraz terapia zajęciowa - m.in. arteterapia, muzykoterapia, biblioterapia czy zajęcia teatralne.

Ośrodek będzie posiadał oddzielną pracownię terapii zajęciowej oraz salę rehabilitacyjną wyposażoną m.in. w drabinki, ergonometry, bieżnie, orbitreki, materace oraz urządzenia do rehabilitacji kończyn górnych i dolnych. Będzie także możliwość terapii polem magnetycznym i laserem, falą uderzeniową, za pomocą podciśnienia lub komory kriogenicznej - opisuje na stronie internetowej właściciel.

Terapia będzie tak "skrojona", by mógł z niej skorzystać każdy lokator. 

- Przewiduje się wycieczki, turnusy rehabilitacyjne, a dla niesamodzielnych seniorów terapię przyłóżkową. Dla każdego mieszkańca opracowywany będzie - z jego udziałem - indywidualny plan wsparcia uwzględniający stan zdrowia, sprawność fizyczną i intelektualną oraz spersonalizowane potrzeby - wyjaśnia przedstawicielka "Leśnego Domu Seniora".

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.