Bydgoszcz: 94 mln zł na nowy obiekt z geriatrią, ZOL-em i opieką paliatywną
Autor: PAP, MK/Rynek Seniora   16 października 2015 09:41

15 października oficjalnie otwarto nowy obiekt Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr Antoniego Jurasza. Budowa kompleksu budynków, w którym będzie się mieścić m.in. oddział geriatryczny, zakład opiekuńczo-leczniczy oraz zakład medycyny paliatywnej, kosztowała 94 mln zł,

- Niech Bydgoszcz będzie przykładem, że da się przeprowadzać zmiany w ochronie zdrowia, jeżeli jest zaangażowanie, wysiłek i determinacja - mówił obecny na otwarciu prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że zakończenie budowy Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy to wielkie wydarzenie dla miasta i całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy funkcjonuje w strukturze Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Rozbudowa i przebudowa szpitala
Budowa kompleksu budynków została zrealizowana w ramach wieloletniego programu rozbudowy i przebudowy szpitala, którego cały budżet wynosił 326 mln zł.

Nowy obiekt został przekazany szpitalowi przez Collegium Medicum już w czerwcu br.

- Pomiędzy ulicami Marii Skłodowskiej-Curie i Powstańców Wielkopolskich powstał kolejny budynek szpitala, w którym zlokalizowane będą: Klinika Psychiatrii, Klinika Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i  Immunodermatologii, Klinika Geriatrii oraz Zakład Medycyny Paliatywnej (obecnie znajdujące się w starej części szpitala) - informował wtedy portal rynekseniora.pl dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy Jacek Kryś.

- Budynek składa się z czterech segmentów o prostokątnym rzucie, połączonych od strony południowej ciągiem komunikacyjnym. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ponad 9700 m kw., co pozwala na umieszczenie w nim 236 łóżek - opisywał.

Kompleks budynków
Z czterech połączonych ze sobą segmentów - dwa mają po trzy kondygnacje i dwa - po dwie kondygnacje.

 W segmencie A znalazły się izby przyjęć z podjazdem dla karetek, oddział opieki paliatywnej i psychiatryczno-psychologiczny, zakład opiekuńczo-leczniczy z częścią przeznaczoną do wspomagania oddechu, kaplica, sale diagnostyczne i dydaktyczne, szatnie dla pacjentów, studentów i personelu oraz magazyny.

W segmentach B i C mieszczą się oddziały kliniki psychiatrycznej i poradnie psychiatryczne, oddział dziecięcy i poradnia dziecięca. W segmencie D umieszczono oddziały dermatologii i geriatrii, gabinet światłolecznictwa, pracownię biologii molekularnej.

Pacjenci przyjmowani do szpitala będą mogli dotrzeć na oddziały ogólnodostępnymi korytarzami, klatkami schodowymi i windami. Wyjątkiem będą pacjenci przyjmowani na oddziały psychoz, którzy będą korzystać z odrębnego korytarza.

W poprzednich latach ze środków programu rozbudowy i przebudowy szpitala wybudowano m.in. szpitalny oddział ratunkowy, zespół sal operacyjnych, oddział kliniczny anestezjologii i intensywnej terapii dla dzieci, a także wyremontowano obiekty i zakupiono sprzęt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.