Bydgoszcz: geriatria w szpitalu im. Jurasza jesienią w nowej odsłonie
Autor: Maria Krzos/Rynek Seniora   19 sierpnia 2015 15:27

Jeżeli ostatnia faza prac zakończy się pomyślnie, oficjalne otwarcie obiektu nastąpi już we wrześniu - poinformował portal rynekseniora.pl Jacek Kryś, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Mowa o nowym budynku szpitala, w którym znajdzie się m.in. Klinika Geriatrii.

Obiekt powstał w ramach Wieloletniego Programu Medycznego Rozbudowy i Przebudowy Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy realizowanego od 2007 r. przez Collegium Medicum w Bydgoszczy. Projekt o wartości ponad 320 mln zł finansowany jest ze środków budżetu państwa.

Budowa obiektu, w którym znajdzie się m.in. geriatria to koszt ok. 70 mln zł. Jak informuje dyrektor Jacek Kryś, został on przekazany szpitalowi przez Collegium Medicum w czerwcu br.

 - Pomiędzy ulicami Marii Skłodowskiej-Curie i Powstańców Wielkopolskich powstał kolejny budynek szpitala, w którym zlokalizowane będą: Klinika Psychiatrii, Klinika Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i  Immunodermatologii, Klinika Geriatrii oraz Zakład Medycyny Paliatywnej (obecnie znajdujące się w starej części szpitala) - informuje Kryś.  

- Budynek składa się z czterech segmentów o prostokątnym rzucie, połączonych od strony południowej ciągiem komunikacyjnym. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ponad 9700 m kw., co pozwala na umieszczenie w nim 236 łóżek - opisuje.

To dobra wiadomość dla placówki, o której ostatnio pisano głównie w kontekście zadłużenia oraz protestów personelu pomocniczego. Pracowników tych (sprzątaczki, salowe, osoby roznoszące posiłki, odpowiadające za transport wewnętrzny) z początkiem lipca tego roku przejęła firma outsourcingowa.

Szybko okazało się, że zaczęło jej brakować ludzi do pracy w szpitalu. Przedstawiciel firmy tłumaczył, że powodem tego był fakt, że część przejętych pracowników poszła na „lewe” zwolnienia.

Pracownicy, którzy pozostali w firmie złożyli oficjalną skargę do Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy.  

Outsourcing to jedno z działań podejmowanych przez szpital w celu zmniejszenia zadłużenia. Jak podają media, wynosi ono ok. 187 mln zł.    

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.