Centrum Leczenia Bólu już gotowe - zobacz zdjęcia
Autor: Rynek Seniora   29 października 2015 14:40

W Mońkach (woj. podlaskie) Skanska wybudowała Regionalne Centrum Leczenia Bólu. Specjalistyczna placówka stanowić będzie jeden z najważniejszych tego typu ośrodków w kraju. Wartość inwestycji zleconej przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mońkach wyniosła blisko 12 mln zł brutto.

Moniecki SPZOZ od wielu lat specjalizuje się w leczeniu bólu przewlekłego różnego pochodzenia: od dolegliwości o typie neuropatycznym po te o typie neuralgii, których leczenie nie przynosi pożądanych efektów lub jest niemożliwe.

Ośrodek jest pierwszą placówką w woj. podlaskim, która otrzymała certyfikat "Szpitala bez bólu". Certyfikat ten jest nadawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu i stanowi potwierdzenie wprowadzenia w placówce najwyższych standardów uśmierzania bólu.

Powstałe przy SPZOZ specjalistyczne Centrum Leczenie Bólu o funkcji diagnostyczno-zabiegowo-leczniczej w dużym stopniu wpłynie na dalszy rozwój całej placówki.

Specjalistyczne centrum
W nowo powstałej placówce znajduje się Centralna Izba Przyjęć wraz z poradnią leczenia bólu. Na I piętrze zlokalizowany jest oddział chirurgii ogólnej, a na II – składający się z dwóch sal blok operacyjny i pododdział leczenia bólu.

- Zarówno sale operacyjne, pokoje dla pacjentów jak i inne pomieszczenia w budynku zostały przez nas wyposażone w nowoczesne urządzenia o szczegółowo określonych wymaganiach, funkcjach i parametrach technicznych - mówi Zbigniew Makarewicz, kierownik budowy z firmy Skanska.

Inwestycja objęła zaopatrzenie placówki m.in. w kolumny anestezjologiczne, kolumnę chirurgiczną, kolumny na sale wybudzeniowe lampy bezcieniowe, negatoskopy cyfrowe, zestawy z automatem myjąco - dezynfekującym, panele nadłóżkowe. Ponadto cały obiekt został wyposażony przez Skanska w instalację gazów medycznych. W budynku zamontowano też dwa dźwigi osobowe i jeden towarowy oraz instalacje spełniające standardy stawiane nowoczesnym obiektom użyteczności publicznej i służby zdrowia.

Otoczenie i położenie
W ramach przedsięwzięcia wykonawca odpowiadał również za budowę łączników pomiędzy budynkami istniejącymi i projektowanym oraz budowę i remont nawierzchni istniejących ciągów komunikacji pieszej i kołowej. Skanska zrealizowała dojazd do drogi pożarowej wraz ze zjazdem, miejsca postojowe (od frontu budynku), przebudowała wewnętrzne drogi szpitala (od zaplecza) oraz wykonała plac z podjazdem dla karetek.     

Regionalne Centrum Leczenia Bólu usytuowane jest wzdłuż al. Niepodległości, w miejscu parkingu pomiędzy dwoma budynkami tworząc zwartą zabudowę. Trzykondygnacyjny podpiwniczony obiekt na planie litery „L” pełni funkcję centralną szpitala, stanowiąc równocześnie łącznik między istniejącymi budynkami Centrum.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR