Chcą zbudować kompleks dla seniorów na Mazurach za 70 mln zł
Autor: Daniel Kuropaś/Rynek Seniora   25 lutego 2015 15:32

Stowarzyszenie Gospodarcze w Piszu zamierza zbudować na terenie miasta „Mazurski Kompleks dla Seniorów”,  składający się z budynków mieszkalno-rekreacyjnych, zaprojektowanych na 15-hektarowej działce. Łączna wartość inwestycji przeznaczonej dla 250 pensjonariuszy szacowana jest na około 70 mln zł - dowiedział się portal rynekseniora.pl.

- W obecnej perspektywie budżetowej, przy zmienionych priorytetach dotacja unijna nie wchodzi w grę. Szukamy inwestora - powiedział nam Wiesław Gotowicz, prezes zarządu Stowarzyszenia Gospodarczego w Piszu. Jak zapowiada, to może być równie dobrze inwestor prywatny, ale również klaster podmiotów publicznych czy konsorcjum spółek.

- Projekt zagospodarowania działki jest gotowy. Należy ona do gminy, ale mamy pozwolenie na wykup z przeznaczeniem na tę działalność - podkreśla pomysłodawca. Koszt inwestycji w I etapie wyniósłby około 20 mln zł, docelowo do 70 mln zł.

Zgodnie ze szczegółowym projektem byłby to nowoczesny ośrodek zapewniający kompleksową opiekę osobom starszym poprzez realizację całodobowych usług medyczno-opiekuńczych,

Na realizację przedsięwzięcia składają się dwa moduły. „Gwiazda Mazur” to planowany kompleks budynków mieszkalno-rekreacyjnych na 15-hektarowej działce. Całość kompleksu wraz z organizacją biznesową prowadzona jego na terenie to "Mazurski Kompleks dla Seniorów”. 

Co w projekcie?
W ramach inwestycji budowlanych planowana jest budowa obiektów infrastruktury:
- obiekt mieszkalny dla około 100 pensjonariuszy, wyposażony w pokoje jedno lub dwu osobowe z kuchnią i łazienką oraz apartamenty wraz z zapleczem gastronomicznym,
- obiekt mieszkalny dla około 100 pensjonariuszy, wyposażony w pokoje jedno lub dwu osobowe z łazienką,
- obiekt mieszkalny dla 50 pensjonariuszy, wyposażony w pokoje dwu osobowe z łazienką przeznaczone dla osób wymagających szczególnej opieki medycznej wraz z zapleczem gastronomicznym,

Cały kompleks mieszkaniowy w koncepcji ma pomieścić maksymalnie 250 pensjonariuszy stałych i czasowych. W ramach kompleksu mieszkalnego planowana jest budowa obiektów wolnostojących „apartamentów”, z przeznaczeniem na sprzedaż lub najem pensjonariuszom krajowym i zagranicznym.  Planowana oferta sprzedaży pozwoli na szybszy zwrot nakładów inwestycyjnych poniesionych na budowę całego kompleksu lub uzyskanie większych przychodów miesięcznych z tytułu najmu.

W części rekreacyjno-sportowej ma się znaleźć:
- obiekt rekreacyjno-rehabilitacyjny wraz z dodatkowym zapleczem gastronomicznym obejmujący między innymi:  baseny, sauny, sale zabiegowe, groty solne, siłownie, bilard, kręgle i inne
- obiekt z kompleksem kulturalno-oświatowym m im. biblioteką, salą kinową, konferencyjną, kaplicą wyznaniową oraz funkcją handlowo-usługową.

Ponadto w planie jest obiekt gospodarczy ( magazyny i pomieszczenia biurowe), ogród zimowy, zagospodarowanie terenu: park, ciągi piesze, tereny rekreacyjne: place zabaw, boisko i korty, ogródki działkowe.

Ciekawym elementem zawartym w projekcie jest tzw. kapsuła termalna, czyli specjalne zadaszenie na powierzchni ok. 0,5 ha, które stanowić będzie część rekreacyjną, odizolowaną od zmiennych warunków atmosferycznych. Wewnątrz kapsuły stworzony będzie mikroklimat powiązany z zielenią, alejkami spacerowymi i małą architekturą.

- To nie ma być jednak kolejny ośrodek dla staruszków, ale innowacyjny projekt dla aktywnych seniorów – zastrzega przy tym Wiesław Gotowicz, inicjator przedsięwzięcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR