Coraz bliżej centrum opieki w Poznaniu: Medi-system przejmuje nieruchomośćwyborcza.pl/Rynek Seniora - 31 stycznia 2017 10:40


Firma Medi-system dopina z urzędnikami ostatnie szczegóły dotyczące przyszłości kompleksu po dawnym szpitalu im. Strusia. Poza domem seniora właściciel chce otworzyć tutaj ogólnodostępny hotel.

Były szpital to ponad hektar ziemi między ul. Szkolną, Kozią i Podgórną wraz z 11 budynkami, z których największy to czteropiętrowy gmach byłego szpitala.

Tej nieruchomości przez wiele miesięcy miastu nie udało się sprzedać. W listopadzie ub.r. do przetargu stanęła tylko jedna firma - Medi-system, która kupiła kompleks za niecałe 40 mln zł.

Inwestor od początku zapowiadał, że obok Starego Rynku powstanie największe w Polsce kompleksowe centrum opieki nad seniorem. W jego skład wejdzie dom seniora z całodobową opieką oraz dla osób, które potrzebują opieki tylko w ciągu dnia. Będą też klinika rehabilitacyjna oraz apartamenty dla seniorów, którzy mieszkają i żyją samodzielnie, ale mają zapewnioną opiekę.

Teraz wiadomo, że zdrowotne funkcje wzbogaci ogólnodostępny hotel.

Inwestor w poniedziałek (30 stycznia) dokonał tzw. wizji lokalnej z przedstawicielami Urzędu Miasta na terenie dawnego szpitala.

Protokół przekazania nieruchomości i akt notarialny zostaną podpisane we wtorek (331 stycznia). Firma przejmuje formalnie budynek - otrzyma całą dokumentację techniczną i klucze.

Remont zabytkowej części kompleksu musi się rozpocząć w ciągu dwóch lat od zakupu. W pierwszej kolejności - w 2020 r. - zostaną oddane dom seniora (z ok. 140 miejscami) oraz 50 apartamentów. Rok później zacznie działać klinika.

Więcej: www.wyborcza.pl