Coraz bliżej centrum opieki w Poznaniu: Medi-system przejmuje nieruchomość

INWESTYCJE

Autor: wyborcza.pl/Rynek Seniora   31 stycznia 2017 10:40


Coraz bliżej centrum opieki w Poznaniu: Medi-system przejmuje nieruchomość Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Firma Medi-system dopina z urzędnikami ostatnie szczegóły dotyczące przyszłości kompleksu po dawnym szpitalu im. Strusia. Poza domem seniora właściciel chce otworzyć tutaj ogólnodostępny hotel.

Były szpital to ponad hektar ziemi między ul. Szkolną, Kozią i Podgórną wraz z 11 budynkami, z których największy to czteropiętrowy gmach byłego szpitala.

Tej nieruchomości przez wiele miesięcy miastu nie udało się sprzedać. W listopadzie ub.r. do przetargu stanęła tylko jedna firma - Medi-system, która kupiła kompleks za niecałe 40 mln zł.

Inwestor od początku zapowiadał, że obok Starego Rynku powstanie największe w Polsce kompleksowe centrum opieki nad seniorem. W jego skład wejdzie dom seniora z całodobową opieką oraz dla osób, które potrzebują opieki tylko w ciągu dnia. Będą też klinika rehabilitacyjna oraz apartamenty dla seniorów, którzy mieszkają i żyją samodzielnie, ale mają zapewnioną opiekę.

Teraz wiadomo, że zdrowotne funkcje wzbogaci ogólnodostępny hotel.

Inwestor w poniedziałek (30 stycznia) dokonał tzw. wizji lokalnej z przedstawicielami Urzędu Miasta na terenie dawnego szpitala.

Protokół przekazania nieruchomości i akt notarialny zostaną podpisane we wtorek (331 stycznia). Firma przejmuje formalnie budynek - otrzyma całą dokumentację techniczną i klucze.

Remont zabytkowej części kompleksu musi się rozpocząć w ciągu dwóch lat od zakupu. W pierwszej kolejności - w 2020 r. - zostaną oddane dom seniora (z ok. 140 miejscami) oraz 50 apartamentów. Rok później zacznie działać klinika.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR