Częstochowa: szpital miejski powiększył oddział geriatryczny
Autor: BM/Rynek Seniora   22 grudnia 2015 12:31

W Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Bony w Częstochowie (Śląskie) ruszył zmodernizowany i większy niż dotychczas oddział geriatrii.

Oddział powstał w wyniku adaptacji dawnego oddziału geriatrycznego i pododdziału wewnętrznego. Dzięki temu o 14 zwiększono liczbę miejsc, obecnie na pacjentów czeka 34 łóżka. Powstały m.in. dwuosobowe pokoje dla pacjentów, jednoosobowa izolatka, pokoje pielęgniarek, sala intensywnej opieki, sala do rehabilitacji, nowe toalety.

- Środki finansowe na adaptację - 292 tys. zł - pochodziły z budżetu miasta, w tym 250 tys. zł na modernizację oraz 42 tys. zł na zakup łóżek - informuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy UM w Częstochowie.

W mijającym roku udało się - z miejskich środków - kupić za dwa miliony złotych sprzęt medyczny dla miejskiego szpitala - sterylizator, aparaturę RTG i USG, sprzęt urologiczny; doposażono też salę wybudzeń.

Za kolejne 2,5 mln zł przeprowadzono remonty szpitalnych oddziałów: wewnętrznego, chirurgicznego, rehabilitacji oraz geriatrycznego, zmodernizowano także dźwigi szpitalne.

Oddział Miejskiego Szpitala Zespolonego przy ul. Bony to jedyny tego typu oddział szpitalny w dawnym województwie częstochowskim. - Większa liczba łóżek i wyższy standard opieki na oddziale geriatrycznym będą atutami szpitala w ubieganiu się o odpowiedni kontrakt z NFZ - mówi dyrektor MSZ Wojciech Konieczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.