Dolnośląskie: zakład opiekuńczy Caritas po gruntownej modernizacji

INWESTYCJE

Autor: caritas.pl/Rynek Seniora   04 grudnia 2015 12:25


Dolnośląskie: zakład opiekuńczy Caritas po gruntownej modernizacji Na zdj. Domu św. Józefa Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Małkowicach Fot. Caritas

35 dodatkowych łóżek, ale też 970 mkw. wymienionych okien i przeszło 1,5 tys. mkw. zmodernizowanej powierzchni dla chorych. To tylko kilka liczb opisujących rozmiar wykonanych prac w domu św. Józefa w Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Małkowicach.

Od 1 grudnia nowi pacjenci mogą skorzystać z dodatkowych łóżek w zakładzie opiekuńczo-pielęgnacyjnym wrocławskiej Caritas w Małkowicach. Oprócz tego z 25 nowych łazienek, w tym czterech specjalistycznych (z wannami i sanitariatami przystosowanymi dla osób leżących, z odleżynami). Do tego dochodzi nowoczesna instalacja cieplna, z zastosowaniem najnowocześniejszych technik oszczędzania ciepła i o 30% ograniczająca emisję CO2, klimatyzacja.

Dzięki zakończonej modernizacji poprawie uległy również warunki w Warsztacie Terapii Zajęciowej i Zakładzie Fizykoterapii.

Dom św. Józefa to miejsce zapewniające profesjonalną pomoc chorym i niepełnosprawnym, ale to też placówka zapewniająca niemal 100 miejsc pracy na terenie gminy Kąty Wrocławskie.

Zapotrzebowanie na tego typu pomoc jest ogromne, a liczba dostępnych miejsc wciąż niewystarczająca. Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny to miejsce profesjonalnej troski o cierpiących i codziennej opieki pielęgniarskiej.

Nowe możliwości zyskała również Poradnia Rehabilitacyjna i Zakład Fizykoterapii, które będą specjalizowane w kierunku rehabilitacji neurologicznej.

Modernizacja nie tylko podniosła  standardy i komfort obsługi pacjentów, ale również pozwoliła zwiększyć liczbę przyjmowanych osób. Rocznie w placówkach wrocławskiej Caritas wykonuje się ponad 41 tys. zabiegów rehabilitacyjnych.

Poprawie uległ również komfort działania Warsztatu Terapii Zajęciowej, gdzie osoby z niepełnosprawnościami mogą rozwijać swoje umiejętności i znajdują całodzienną opiekę, dzięki czemu ich rodziny mogą np. podjąć pracę.

Od 2003 r. neogotycki budynek z 1912 roku należy do Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Już rok później swoją działalność rozpoczął tu Warsztat Terapii Zajęciowej, gdzie osoby z niepełnosprawnościami mogą rozwijać swoje umiejętności i znajdują całodzienną opiekę. W tym samym budynku znajduje się także Poradnia Ambulatoryjna, Rehabilitacyjna wraz z Zakładem Rehabilitacyjnym funkcjonujące od 2007 roku.

Na początku 2008r. wrocławska Caritas otworzyła w Małkowicach Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, przeznaczony dla osób obłożnie i przewlekle chorych, wymagających całodobowej opieki pielęgniarskiej. W 2013 roku podjęto modernizację obiektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.