Drugi już dzienny dom pobytu w Mysłowicach otwarty

INWESTYCJE

Autor: UM Mysłowice/Rynek Seniora   27 stycznia 2016 17:03


Drugi już dzienny dom pobytu w Mysłowicach otwarty Dzienny dom Senior-WIGOR to miejsce dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+. Fot. Shutterstock

W budynku Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Mysłowicach (Śląskie) 26 stycznia br. odbyło się uroczyste otwarcie Domu Dziennego Pobytu Senior-WIGOR. Na otwarcie placówki miasto Mysłowice przeznaczyło blisko 330 tys. zł, z czego 80 proc. pozyskało z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Dzienny dom Senior-WIGOR to miejsce dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+ oferujące usługi z zakresu rozwijania zainteresowań, aktywności, korzystania z biblioteczki i pomocy terapeutycznych. W dziennym domu Senior-WIGOR można spędzać co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. 

Znajduje się w nim pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteczką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu). Dla każdego zapewniony jest także ciepły posiłek.

W domu Senior-WIGOR jeden pracownik ma pod opieką maksymalnie 15 seniorów. Dodatkowo można skorzystać z usług fizjoterapeuty, psychoterapeuty lub dietetyka, a ponadto do dyspozycji osób korzystających z usług domu Senior-WIGOR jest zatrudniona na stałe pielęgniarka.

Opłata za pobyt w Dziennym Domu Senior-Wigor jest zależna od dochodów osoby ubiegającej się o miejsce i obejmuje zarówno pobyt jak i wyżywienie oraz korzystanie z usług, które oferuje Dzienny Dom.

W Mysłowicach liczba osób po 60. roku życia stanowi ok. 22 proc. ogółu mieszkańców. Dzienny Dom Pobytu „Złota Jesień” znajduje się już w dzielnicy Piasek, pokrywając zapotrzebowanie mieszkańców północnych dzielnic miasta na tego rodzaju usługi. Dom Senior-WIGOR powstał natomiast w Brzezince i stanowi uzupełnienie oferty przede wszystkim dla osób zamieszkujących dzielnice południowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.