Duże plany inwestycyjne MEDI-system w Poznaniu: kilkaset łóżek i miejsc
Autor: PAP, DK/Rynek Seniora   29 listopada 2016 09:23

W budynkach po dawnym szpitalu przy ul. Szkolnej w Poznaniu ma powstać największe w Polsce centrum opieki nad seniorem. Na ponad 1 ha znajdzie się klinika rehabilitacyjna, dom seniora i apartamenty senioralne typu assisted living.

O planach na zagospodarowanie nieruchomości poinformowała w poniedziałek (28 listopada) prezes spółki MEDI-system Beata Leszczyńska.

Nieruchomość po dawnym szpitalu przy ul. Szkolnej w Poznaniu spółka nabyła w ub. tygodniu za ponad 40 mln zł. Teren byłego szpitala znajduje się w samym centrum miasta, przy Starym Rynku, u zbiegu ulic Szkolnej i Podgórnej. Obejmuje 11 budynków na 1,3 ha. Największy budynek to czteropiętrowy gmach byłego szpitala miejskiego. Na terenie znajduje się także willa Hipolita Cegielskiego oraz skrzydło dawnego klasztoru karmelitanek.

Plany inwestycyjne
Według planów MEDI-system w 2020 roku zostanie oddany dom seniora z ok. 140 miejscami, oraz apartamenty dla 50 osób w formule assisted living (dla seniorów z mniejszymi obciążeniami medycznymi, którzy mieszkają i żyją samodzielnie, mając jednocześnie fachową opiekę medyczną i techniczną). W 2021 roku zacznie natomiast funkcjonować klinika z pełnym zakresem rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej i kardiologicznej, w której znajdzie się ok. 180 łóżek i miejsc dla pacjentów.

- Nasza oferta to propozycja dla seniorów z różnymi potrzebami, wynikającymi ze stopnia niesamodzielności - od opieki dziennej, przez assisted living, do pełnej opieki socjalnej i medycznej w domu seniora. Taka formuła daje poczucie bezpieczeństwa i możliwość przechodzenia przez kolejne etapy w ramach jednego środowiska. To nasza pierwsza inwestycja realizowana w ramach strategii rozwoju usług premium w centrach największych polskich miast - podkreśliła prezes MEDI-system Beata Leszczyńska.

Jak dodała, nie bez znaczenia dla spółki jest także lokalizacja domów opieki - centrum miasta jest najbardziej pożądane przez seniorów i ich rodziny; zapewnia seniorom m.in. możliwość korzystania z infrastruktury miejskiej oraz udział w życiu kulturalnym i społecznym.

- Planując inwestycję wykorzystujemy naszą znajomość polskiego rynku opieki senioralnej oraz wiedzę Grupy Orpea w zakresie rozwiązań o podwyższonym standardzie. Model assisted living będzie oparty na bogatym doświadczeniu Grupy w tym zakresie, szczególnie w placówkach zlokalizowanych w Szwajcarii. Chcemy, by nasza oferta była optymalna pod względem jakości opieki, rozwiązań infrastrukturalnych oraz kosztów finansowych, zarówno dla seniorów, jak i dla nas jako inwestora - zaznaczyła Leszczyńska.

Kim jest nabywca? 
MEDI-system świadczy usługi na rynku opieki długoterminowej i rehabilitacji. Firma oferuje pacjentom ponad 700 miejsc w siedmiu ośrodkach na Mazowszu i Śląsku. Przychody w 2015 r. osiągnęły poziom 10 mln euro.

Ośrodki specjalizują się w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej i ogólnoustrojowej oraz w długoterminowych usługach opiekuńczo-leczniczych. Do podopiecznych firmy należą także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) głównie w przebiegu choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, choroby Picka, pląsawicy Huntingtona, neuroboreliozy i innych.

Nowym właścicielem 90 proc. proc. udziałów w MEDI-system na początku stycznia 2016 r. została francuska Orpea (obecnie ma 100 proc. udziałów), która działa na europejskim rynku opieki długoterminowej i rehabilitacji stacjonarnej.

Czytaj: Europejski gigant przejął sieć MEDI-system

Orpea świadczy usługi w dziedzinie opieki długoterminowej. Firma założona w 1989 r., od 2002 r. jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext. Grupa ma sieć blisko 700 placówek opieki (z blisko 70 tys. miejsc dla pacjentów), w tym ponad 32,7 tys. łóżek we Francji w 354 obiektach i blisko 36 tys. łóżek w pozostałych krajach Europy (Niemczech, Austrii, Belgi, Hiszpanii, Włoszech, Czechach i w Szwajcarii) - w 343 ośrodkach pobytu i rehabilitacji.

Czytaj też: Ambitne plany nowego inwestora MEDI-system. Kilkadziesiąt ośrodków w 5-7 lat

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR