Ekrany dźwiękoszczelne na ratunek uzdrowisku
Autor: Gazeta Wyborcza Katowice/Rynek Seniora   05 maja 2015 10:04

W czerwcu mają rozpocząć się prace przy montażu ekranów dźwiękowych wzdłuż drogi krajowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju (Śląskie). To dobra wiadomość dla gminy, której z powodu przekroczenia dopuszczalnych norm hałasu grozi utrata statusu uzdrowiska.

Przyszłość śląskiego uzdrowiska stoi pod znakiem zapytania od kilku lat. Przed dwoma laty Goczałkowice-Zdrój trafiły na czarną listę gmin opracowaną przez Ministerstwo Zdrowia. Na liście znajdują się gminy, które mogą stracić status uzdrowiska.

W przypadku Goczałkowic-Zdroju problemem są przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza oraz hałas. Przyczyną tego ostatniego jest bliskość drogi krajowej nr 1. Domy sanatoryjne są oddalone od jednej z najruchliwszych tras w kraju zaledwie o sto metrów i mimo że oddziela je pas zieleni, pomiary wykazały przekroczone normy hałasu. Ministerialni urzędnicy nakazali, że gmina ma czas do 2016 roku, żeby rozwiązać ten problem.

Ustawienie ekranów to być albo nie być nie tylko dla uzdrowiska, ale dla całej gminy. Według szacunków rocznie przyjeżdża tu około 10 tys. osób.

Drogowcy zapewniają, że tym razem udało im się wygospodarować fundusze na ekrany. Lada moment zostanie rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę, a prace rozpoczną się w czerwcu, powinny zakończyć się jeszcze jesienią. Ekrany zostaną ustawione po obu stronach jezdni na długości ponad 3,7 kilometrów.

Więcej: www.katowice.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR