Ekspansja Grupy Medicover: negocjacje ws. kolejnych dwóch domów opieki
Autor: Daniel Kuropaś/Rynek Seniora   06 września 2016 14:47

Dom seniora Józefina w podwarszawskim Józefowie jest już niemal w całości zapełniony. Negocjujemy przejęcie obiektów w Warszawie i w pobliżu Gdańska, w których znajdą się kolejne nasze placówki. Decyzja ma zapaść we wrześniu - poinformował portal rynekseniora.pl Marek Kubicki, dyrektor zarządzający spółki Care Experts, należącej do Grupy Medicover.

Jak wyjaśnił przedstawiciel Care Experts, wcześniej niż planowano kończy się rekrutacja w podwarszarszawskim domu opieki. W  Józefowie zostało już tylko kilka ostatnich miejsc. Dlatego Care Experts zamierza przyspieszyć ekspansję.

- Jeśli negocjacje z kontrahentami zakończą się sukcesem, obie placówki chcemy otworzyć do końca roku - zapowiada dyrektor Kubicki.

Jak dodaje strategia rozwoju firmy się nie zmienia. Chodzi o przejęcie bądź dzierżawę gotowych obiektów i ich adaptację do własnych potrzeb. Stąd koszty inwestycji nie byłyby wielkie, nie przekraczałaby kilkuset tys. zł na jedną placówkę.

- Placówka w Warszawie miałaby 50-60 miejsc, natomiast ta w okolicach Gdańska byłaby przeznaczona dla około 100-120 pensjonariuszy - informuje Marek Kubicki.

Akwizycja czy dzierżawa?

Jak wyjaśniał portalowi rynekseniora.pl w lipcu br. dyrektor Marek Kubicki proces inwestycyjny ma na celu wybranie takiej nieruchomości by jak najwięcej pieniędzy pozostawało na personel i faktyczną opiekę nad seniorem, a jak najmniej zostało przeznaczonych na nieruchomość i koszt amortyzacji. Koszt utrzymania obiektu musi być zatem jak najniższy.

Czytaj też: Potencjalni klienci mają kłopot z oceną, co oferują domy opieki

- Nie musimy być właścicielami nieruchomości. Możemy tę nieruchomość dzierżawić. Inwestujemy w wyposażenie, wykończenie, ale niekoniecznie musimy inwestować w budynek. Nie są też wykluczone akwizycje istniejących placówek - mówił Marek Kubicki.

Dom opieki Józefina w podwarszawskim Józefowie to pierwsza placówka opiekuńcza uruchomiona przez Care Experts, spółkę należącą do Grupy Medicover.

Czytaj też: "Józefina" pierwszym, ale nie ostatnim domem opieki Care Experts

Firma Care Experts specjalizuje się w opiece nad osobami starszymi oraz najmłodszymi członkami rodzin - w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Trójmieście i we Wrocławiu. Oferujemy m.in. usługi medyczne dla osób starszych w poradni geriatrycznej, opiekę domową, dzienną i stacjonarną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR