Enea sprzedała sanatorium w Inowrocławiu "właścicielowi dużego gospodarstwa"Gazeta Pomorska/Rynek Seniora - 11 października 2016 10:22


Firma Enea - trzecia co do wielkości grupa energetyczna w Polsce - sprzedała należące do niej sanatorium "Energetyk" w Inowrocławiu (Kujawsko-Pomorskie) - podaje Gazeta Pomorska. Nowy właściciel będzie zobowiązany do utrzymania dotychczasowego profilu działalności. Centrum uzdrowiskowe oferuje m.in. szereg zabiegów w zakresie leczenia schorzeń narządów ruchu i rehabilitacji kardiologicznej.

Jak informuje w Gazecie Pomorskiej Piotr Ludwiczak, p.o. kierownika biura public relations w Grupie Kapitałowej Enea, została podpisana umowa na sprzedaż udziałów spółki Szpitala Uzdrowiskowego „Energetyk” w Inowrocławiu (określanego jako Centrum Uzdrowiskowe „Energetyk”).

Po spełnieniu przez inwestora jej zapisów stanie się on właścicielem udziałów uzdrowiska. Ludwiczak nie wyklucza, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

Obiekt stanowiący kompleks trzech połączonych ze sobą budynków 3-,5- i 10-kondygnacyjnych, jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Solankowego. Zbudowany został w latach 70. W „Energetyku” znajduje się 310 miejsc. Działalność prowadzona jest w ramach sanatorium, szpitala uzdrowiskowego oraz oddziału poszpitalnego i rehabilitacyjnego. Kuracjuszom i pacjentom oferuje się ponad 40 rodzajów zabiegów leczniczych. m.in. w zakresie leczenia schorzeń narządów ruchu i rehabilitacji kardiologicznej.

Nowy właściciel będzie miał obowiązek utrzymania dotychczasowego profilu działalności. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Gazeta Pomorska, sanatorium sprzedano "właścicielowi dużego gospodarstwa rolnego w powiecie radziejowskim".

Decyzja o sprzedaży około 35 tys. udziałów o wartości nominalnej 500 zł wynikła ze strategii korporacyjnej. Enea postanowiła koncentrować się wyłącznie na produkcji i sprzedaży energii elektrycznej.

Więcej: www.pomorska.pl