Enea sprzedała sanatorium w Inowrocławiu "właścicielowi dużego gospodarstwa"

INWESTYCJE

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Seniora   11 października 2016 10:22


Enea sprzedała sanatorium w Inowrocławiu "właścicielowi dużego gospodarstwa" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Firma Enea - trzecia co do wielkości grupa energetyczna w Polsce - sprzedała należące do niej sanatorium "Energetyk" w Inowrocławiu (Kujawsko-Pomorskie) - podaje Gazeta Pomorska. Nowy właściciel będzie zobowiązany do utrzymania dotychczasowego profilu działalności. Centrum uzdrowiskowe oferuje m.in. szereg zabiegów w zakresie leczenia schorzeń narządów ruchu i rehabilitacji kardiologicznej.

Jak informuje w Gazecie Pomorskiej Piotr Ludwiczak, p.o. kierownika biura public relations w Grupie Kapitałowej Enea, została podpisana umowa na sprzedaż udziałów spółki Szpitala Uzdrowiskowego „Energetyk” w Inowrocławiu (określanego jako Centrum Uzdrowiskowe „Energetyk”).

Po spełnieniu przez inwestora jej zapisów stanie się on właścicielem udziałów uzdrowiska. Ludwiczak nie wyklucza, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

Obiekt stanowiący kompleks trzech połączonych ze sobą budynków 3-,5- i 10-kondygnacyjnych, jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Solankowego. Zbudowany został w latach 70. W „Energetyku” znajduje się 310 miejsc. Działalność prowadzona jest w ramach sanatorium, szpitala uzdrowiskowego oraz oddziału poszpitalnego i rehabilitacyjnego. Kuracjuszom i pacjentom oferuje się ponad 40 rodzajów zabiegów leczniczych. m.in. w zakresie leczenia schorzeń narządów ruchu i rehabilitacji kardiologicznej.

Nowy właściciel będzie miał obowiązek utrzymania dotychczasowego profilu działalności. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Gazeta Pomorska, sanatorium sprzedano "właścicielowi dużego gospodarstwa rolnego w powiecie radziejowskim".

Decyzja o sprzedaży około 35 tys. udziałów o wartości nominalnej 500 zł wynikła ze strategii korporacyjnej. Enea postanowiła koncentrować się wyłącznie na produkcji i sprzedaży energii elektrycznej.

Więcej: www.pomorska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR