Europejski gigant przejął sieć MEDI-system
Autor: DKX/Rynek Seniora   05 stycznia 2016 10:11

MEDI-system, sieć ośrodków rehabilitacji stacjonarnej i opieki długoterminowej, pozyskała inwestora branżowego. Nowym właścicielem 90 proc. udziałów w MEDI-system jest francuska Orpea. Wartości transakcji nie ujawniono.

Orpea jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Paryżu i działa na europejskim rynku opieki długoterminowej i rehabilitacji stacjonarnej. MEDI-system świadczy usługi na rynku opieki długoterminowej i rehabilitacji. Firma oferuje pacjentom ponad 700 miejsc w siedmiu ośrodkach na Mazowszu i Śląsku. Przychody w 2015 r. osiągnęły poziom 10 mln euro.

Właścicielem 10 proc. udziałów MEDI-system pozostaje dr Marcin Zawadzki, założyciel i wieloletni prezes MEDI-system. - Jako partner branżowy Orpea zapewni MEDI-system wsparcie w jeszcze bardziej dynamicznej ekspansji rynkowej [...]- powiedział.

Przed nabyciem udziałów MEDI-system przez Orpea, 50 proc. kapitału spółki było własnością jej założyciela, a 50 proc. posiadał amerykański fundusz private equity Highlander Partners, który przez ponad cztery lata obecności w spółce zrealizował swoje cele inwestycyjne.

Będą kolejne ośrodki i akwizycje
Jak przekonuje inwestor, dzięki inwestycji w MEDI-system, uzyskał dostęp do atrakcyjnego, wzrostowego rynku i możliwość powielenia w Polsce modelu biznesowego, który sprawdził się na innych europejskich rynkach.

Żeby sprostać dużemu zapotrzebowaniu na usługi rehabilitacji i opieki długoterminowej nowy inwestor planuje zwiększyć liczbę ośrodków w Polsce, przez akwizycje i budowę nowych ośrodków (projekty typu greenfield).

- MEDI-system jest bardzo cennym nabytkiem Orpea. Inwestycja dobrze wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Podobnie jak w innych krajach, kupiliśmy firmę, która ma bardzo kompetentny zarząd i doświadczony personel medyczny, nie licząc innych przewag konkurencyjnych. Ponadto szczególnie atrakcyjna jest dla nas polityka własności nieruchomości stosowana przez MEDI-system - powiedział Yves Le Masne, prezes Orpea.

- W ramach wsparcia rynkowej ekspansji Orpea zapewni MEDI-system zarówno finansowanie, jak i sprawdzone know-how zarządzania siecią placówek. Polska i MEDI-system stały się 10. platformą w ramach naszej strategii ekspansji geograficznej, przewidujemy że będzie to bardzo ważne miejsce dla dynamicznego wzrostu przychodów - dodał.

Sieć polska i europejska
MEDI-system, który powstał w 2001 r., obecnie oferuje pacjentom ponad 700 miejsc w 7 nowoczesnych placówkach w Warszawie i Chorzowie. Z oferty tej sieciowej firmy z usługami opiekuńczo-leczniczymi skorzystało do dziś ponad 10 tys. pacjentów. Ośrodki specjalizują się w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej i ogólnoustrojowej oraz w długoterminowych usługach opiekuńczo-leczniczych. Do podopiecznych firmy należą także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) głównie w przebiegu choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, choroby Picka, pląsawicy Huntingtona, neuroboreliozy i innych.

Orpea świadczy usługi w dziedzinie opieki długoterminowej. Firma założona w 1989 r., od 2002 r. jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext. Grupa ma sieć blisko 700 placówek opieki (z blisko 70 tys. miejsc dla pacjentów), w tym ponad 32,7 tys. łóżek we Francji w 354 obiektach i blisko 36 tys. łóżek w pozostałych krajach Europy (Niemczech, Austrii, Belgi, Hiszpanii, Włoszech, Czechach i w Szwajcarii) - w 343 ośrodkach pobytu i rehabilitacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.