Firma z branży "hokejowej" wchodzi na rynek opieki nad seniorami
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   30 grudnia 2015 15:34

Park Przemysłowo Technologiczny EkoPark w Piekarach Śląskich (Śląskie) znalazł inwestora, który kupił od spółki obiekt po byłym internacie. W budynku ma powstać prywatny dom opieki dla osób starszych.

Inwestorem jest działająca od 1992 r. firma handlowa Fair Play z Nowego Targu (Małopolskie), zajmująca się sprzedażą sprzętu do hokeja i unihokeja oraz sprzedażą i montażem band hokejowych na lodowiskach. Dom dla seniorów będzie pierwszą tego typu inwestycją firmy. Planowane usługi opiekuńcze spółka zamierza oferować samodzielnie i bez pośredników. 

Nowotarska firma kupiła budynek za kwotę 750 tys. złotych. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi prawie 2 tys. metrów kwadratowych. - Nieruchomość ma cztery kondygnacje. Odbyło się już spotkanie z projektantem, który przygotuje dokładny plan i wizualizację inwestycji - powiedziała Rynkowi Seniora Katarzyna Wadowska z EkoParku. - Wstępne szacunki inwestora mówią o stworzeniu domu opieki dla ok. 100 pensjonariuszy - dodała.

Zakupiona nieruchomość została wybudowana w 1972 r. Jeszcze do niedawna rozważano jej wyburzenie. Obiekt ma zostać gruntownie zmodernizowany (remont dachu, nowa elewacja zewnętrzna), a obok ma powstać parking. Planowana inwestycja wpisze się w proces rewitalizacji dzielnicy poprzemysłowej, jaką są Brzeziny Śląskie. Dzięki inwestycji - jak zapewnia miasto - powstanie kilkanaście nowych miejsc pracy.

Prace rozpoczną się najwcześniej w połowie 2016 r. Pacjenci mają być przyjmowani w roku 2017. - Minimum do połowy 2016 r. potrwa zamykanie różnych urzędowych decyzji i procedur - wyjaśniła Katarzyna Wadowska.

W Piekarach Śląskich znajduje się obecnie zakład opiekuńczo-leczniczy, który prowadzą siostry boromeuszki. Przeznaczony jest dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, wymagających całodobowej opieki i utrzymania. Podopieczni ponoszą koszty wyżywienia i zakwaterowania, zaś opieka medyczna finansowana jest przez NFZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.