Gdańsk: otworzą centrum rehabilitacji za 7 mln zł

INWESTYCJE

Autor: KR/Rynek Seniora   15 lipca 2015 12:01


Gdańsk: otworzą centrum rehabilitacji za 7 mln zł Utworzenie Centrum Rehabilitacji Leczniczej w Gdańsku było dofinansowane przez Unię Europejską. Fot. Piotr Waniorek, PTWP

We wtorek (21 lipca) odbędzie się oficjalne otwarcie Centrum Rehabilitacji Leczniczej w Gdańsku. Całkowita wartość projektu to 7,3 mln zł.

Projekt, współfinansowany przez Unię Europejską, pn. ''Poprawa dostępności do świadczeń rehabilitacyjnych w regionie poprzez utworzenie w Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. Centrum Rehabilitacji Leczniczej wraz z Oddziałem Rehabilitacji Neurologicznej'' był realizowany w latach 2013-2015.

Przedmiotem projektu było utworzenie Centrum Rehabilitacji Leczniczej poprzez przebudowę i nadbudowę budynku kuchni i byłej pralni Szpitala św. Wojciecha. Lecznicę wyposażono w nowoczesny sprzęt do rehabilitacji, aparaturę medyczną, wyposażenie i oprogramowanie wspierające rehabilitację osób z chorobami neurologicznymi.

W okresie od lipca do września 2015 r. w CRL zostanie przeprowadzony program rehabilitacyjny, mający na celu poprawę dostępności do świadczeń rehabilitacyjnych osób z obciążeniami neurologicznymi. Planuje się, że z programu skorzysta 120-160 osób.

Na Centrum składają się: poradnia rehabilitacji neurologicznej, poradnia rehabilitacji kardiologicznej, ośrodek rehabilitacji dziennej z obszaru neurologii, ośrodek rehabilitacji kardiologicznej, pracownia prób wysiłkowych, zakład rehabilitacji ambulatoryjnej z działami: kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii, masażu oraz oddziały - rehabilitacji neurologicznej (30 łóżek) i rehabilitacji kardiologicznej (10 łóżek).

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.