Gdańsk: ruszył wyremontowany oddział internistyczny w szpitalu św. Wojciecha

INWESTYCJE

Autor: gdansk.pl/Rynek Seniora   13 kwietnia 2017 10:47


Gdańsk: ruszył wyremontowany oddział internistyczny w szpitalu św. Wojciecha Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

11 kwietnia otwarto wyremontowaną część oddziału internistycznego Szpitala Specjalistycznego św. Wojciecha w Gdańsku (Podmiot Leczniczy Copernicus Sp. z o.o.). Skorzystają głównie osoby starsze, ponieważ to seniorzy są najczęściej pacjentami tego oddziału na gdańskiej Zaspie.

Prace trwały kilka miesięcy i - jak mówią zgodnie władze i pracownicy szpitala - były po prostu niezbędne, bo warunki, w jakich leczono tu chorych, wymagały poprawy już od dawna.

Powstało 15 dwuosobowych pokoi chorych, jeden pokój 4-osobowy tzw. podwyższonego dozoru medycznego, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, punkt pielęgniarski z pokojem przygotowawczym, brudownik, pomieszczenia do mycia i dezynfekcji naczyń sanitarnych. Zakupiono 34 łóżka, w tym 4 łóżka podwyższonego dozoru medycznego.

Dokładny koszt remontu wyniósł 3,09 mln zł, z czego 2 mln zł przeznaczył na ten cel samorząd województwa pomorskiego, a pozostałą kwotę (1,09 mln zł) wyłożył ze środków własnych szpital. Prace budowlane kosztowały 2,6 mln zł, wyposażenie oddziału 370 tys. zł.

Otwarty 11 kwietnia 2017 r. wyremontowany oddział jest początkiem modernizacji całego oddziału internistycznego znajdującego się na drugim piętrze szpitala. Kolejnym krokiem planowanym przez szpital będzie remont pomieszczeń prawej strony oddziału chorób wewnętrznych, ale na modernizację tej części najpierw trzeba pozyskać środki finansowe.

Aż 95 proc. pacjentów trafia na oddział z SOR-u szpitala. To najczęściej osoby starsze, po 80 roku życia, z wieloma chorobami przewlekłymi. Spędzają na oddziale średnio osiem dni, ale bywa i tak, że ich leczenie wymaga wielotygodniowej hospitalizacji.

Ordynator oddziału dr Awa Barlikowska-Kostiuk ubolewa, że oddziały internistyczne są na samym końcu, jeśli chodzi o wycenę procedur przez NFZ, a są bardzo kosztochłonne. W imieniu swoim i pracowników dodaje: - nie mamy wątpliwości co do roli interny, która jako jedyna "widzi" chorego człowieka nie rozczłonkowanego na serce, płuca czy nerki, a w całości.

Więcej: www.gdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR