Gdynia: powstanie "dom sąsiedzki" integrujący mieszkańcówtrojmiasto.pl/Rynek Seniora - 20 września 2016 10:12


Jak informuje serwis trojmiasto.pl, w gdyńskiej dzielnicy Oksywie, w budynku po byłej szkole rzemiosła i handlu, powstanie tzw. dom sąsiedzki. Na razie wiadomo, że w jego strukturach znajdzie się dom seniora i placówka wsparcia dziennego.

Dom sąsiedzki ma powstać w obiekcie należącym do miasta i zajmowanym jeszcze niedawno przez Zespół Szkół Rzemiosła i Handlu na Oksywiu. Budynek mieści się przy ul. Śmidowicza 49.

Michał Guć, wiceprezydent Gdyni do spraw innowacji, tłumaczy, że w rozmowach z mieszkańcami dzielnicy mocno wybrzmiała potrzeba utworzenia na Oksywiu miejsca sąsiedzkich spotkań jako mianownika integrującego mieszkańców.

Gdy szkoły w Gdyni były likwidowane i łączone, władze miasta przyznawały, że nie mają jeszcze konkretnych pomysłów na wykorzystanie pustych nieruchomości. W różnych miejscach pojawiały się więc głosy, że na te w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach już czekają deweloperzy, którzy mieli je burzyć i budować osiedla. Póki co nic takiego się nie dzieje - analizuje trojmiasto.pl. 

W budynku znajdzie się miejsce na dom seniora oraz ośrodek wsparcia dziennego, który zostanie przeniesiony z ul. Żeglarzy. O dodatkowych funkcjach domu sąsiedzkiego mają m.in. zadecydować mieszkańcy Oksywia.

Więcej: www.trojmiasto.pl