Gliwice: wniosek o pozwolenie na budowę "Centrum 50+" złożony
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   11 stycznia 2016 16:25

ZBM II TBS w Gliwicach, inwestor osiedla "Centrum 50+", złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Za kilkanaście mln zł ma powstać - przede wszystkim dla seniorów - kompleks mieszkalno-usługowy. Spółka szuka na terenie kraju podmiotu leczniczego, który wynajmie jeden z budynków usługowych.

Osiedle powstanie przy ul. Warszawskiej w Gliwicach. Będzie składało się z zespołu czterech budynków przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

- Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę, zapewne jego rozpatrzenie jakiś czas potrwa. Jeśli jednak wszystko pójdzie dobrze, jeszcze w roku 2016 ogłosimy przetarg i będziemy mogli ruszać z budową - mówi portalowi rynekseniora.pl inż. Aleksandra Rudnicka-Kózka z Zarządu Budynków Miejskich II Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Gliwicach. - Zamknięcie inwestycji planujemy na rok 2019 - dodaje.

Jeden z budynków kompleksu będzie miał charakter usługowy. Inwestor zapowiada, że niebawem ruszą poszukiwania operatora prowadzącego usługi z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii i opieki dziennej. Początkowo próbowano zainteresować obiektem najemcę z województwa śląskiego, jednak nie przyniosło to rezultatu.  

- W niedługim czasie będziemy zamieszczać w ogólnopolskich portalach o nieruchomościach informacje o ofercie wynajmu budynku usługowego. Działalność powinna być zgodna z naszymi założeniami - operator nie może tu uruchomić np. fabryki zegarków - tłumaczy Aleksandra Rudnicka-Kózka.

Zamierzeniem inwestora i projektanta jest zlokalizowanie w budynku zakładu rehabilitacji.

- W obiekcie są zaprojektowane stanowiska do rehabilitacji, jest miejsce na basen rehabilitacyjny czy gastronomię na potrzeby ośrodka. Budynek jest dwukondygnacyjny, połączony łącznikiem z dwoma budynkami mieszkalnymi przeznaczonymi do wynajęcia - wyjaśnia Rudnicka-Kózka. - Usługi rehabilitacyjne mogą być dla operatora atrakcyjne - ofertę może kierować do mieszkańców całego regionu, ponadto na tego typu działalność można uzyskać dofinansowanie unijne - kontynuuje. Ze środków unijnych można zakupić wyposażenie, a nawet pokryć pensje personelu - dodaje.

Pozostałe trzy budynki będą przeznaczone na mieszkania - w sumie będzie ich 62.

- Lokale z dwóch budynków chcemy wynająć lokatorom - będziemy ich właścicielami i zarządcami. Natomiast 31 mieszkań w budynku z garażami podziemnymi i windami dla niepełnosprawnych będzie przeznaczonych do sprzedaży; my natomiast będziemy tymi lokalami administrować - mówi przedstawicielka inwestora.

Konkurs na koncepcję inwestycji wygrała pracownia architektoniczna Usługi Projektowe Lech Wojtas.

Zgodnie z pomysłem pracowni kompleks mieszkalno-usługowy stworzą trzy budynki o zróżnicowanej wysokości - mają mieć, dwie, trzy i cztery kondygnacje. Druga część kompleksu - budynek mieszkalny z podziemnym garażem - zaoferuje 31 mieszkań, każde z własnym miejscem parkingowym.

Projektant ponadto uwzględnił wykorzystanie ogniw fotowoltaicznych dla podniesienia komfortu oświetleniowego oraz paneli solarnych wspomagających ogrzewanie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.