Google chce produkować inteligentne urządzenia dla domu z myślą o seniorach

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   24 lipca 2018 12:44


Google chce produkować inteligentne urządzenia dla domu z myślą o seniorach Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Należąca do Google firma Nest chce produkować inteligentne urządzenia dla domu z myślą o seniorach. Według serwisu CNBC, firma prowadzi obecnie rozmowy z administratorami osiedli zamieszkanych przez osoby starsze, jak i konsultacje z geriatrami.

Jak donosi CNBC powołując się na źródła zbliżone do firmy, Nest planuje m.in. prace nad urządzeniami wykorzystującymi czujniki ruchu, które mogłyby pomagać osobom starszym w bezproblemowym dotarciu z łóżka do łazienki w ciągu nocy przez automatyczne włączanie oświetlenia. Inną propozycją firmy są gadżety przypominające starszym osobom o konieczności picia wody ze względu na ryzyko odwodnienia przy zbyt wysokich temperaturach - informuje serwis.

Nest chce również pracować nad technologią, która pozwoli uchronić seniorów przed nieprzewidzianymi upadkami na terenie domu, niosącymi duże ryzyko ze względu na odwapnienie kości u osób starszych. Urządzenia miałyby na podstawie czujników ruchu analizować sposób poruszania się użytkownika, jak i przewidywać w oparciu o analizę danych zmiany wskazujące na potencjalne zaburzenia równowagi.

Według CNBC, obecnie na specjalnie przystosowanych do potrzeb osób starszych osiedlach mieszka ponad milion Amerykanów. Do 2030 roku grupa ta może zwiększyć się niemal dwukrotnie, a jak podkreśla serwis, osoby starsze w USA to również często zamożny klient - firmy technologiczne zaś coraz częściej zdają sobie z tego sprawę i przygotowują produkty z myślą o tej grupie.

Zdaniem byłego menedżera produktu w Google, Setha Sternberga, obecnie będącego współzałożycielem start-upu Honor zajmującego się produkcją technologii dla opieki nad osobami starszymi, "dookoła nas jest coraz więcej osób starszych, które mają mniejsze niż niegdyś rodziny, dysponujące mniejszymi możliwościami opieki nad nimi". Jak ocenia Sternberg, "urządzenia elektroniczne umieszczane w domach, takie jak Fitbit czy Nest powinny pojawiać się w mieszkaniach osób starszych coraz częściej - mogą bowiem znacznie zmniejszyć koszty opieki nad nimi". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR