
Jeszcze w tym miesiącu w Szpitalu Specjalistycznym im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach (Małopolskie) ma się zakończyć remont oddziału paliatywnego. Po jednostka remoncie zyska więcej łóżek i istotnie poprawią się warunki pracy dla personelu medycznego.
Obecnie prace modernizacyjne postępują w trzech budynkach lecznicy: na górce, w starym i głównym szpitalu. W tym ostatnim już wkrótce swoją siedzibę zmieni apteka - podaje Dziennik Polski.
Główny front robót trwa obecnie w tzw. starym szpitalu. Tu robotnicy zastali pustą przestrzeń, którą powoli zaczynają zapełniać. Trwa budowa ścian, które stworzą pomieszczenia. Nie jest łatwo, bo trzeba wyrównać poziom podłóg na całej powierzchni. Teraz przykręcane są tam płyty ognioodporne, a na zewnątrz montowana jest winda.
Ostatnie prace prowadzone są na oddziale paliatywnym. Te nie były technicznie skomplikowane, wiązały się ze skuwaniem, czyszczeniem ścian, układaniem płytek czy wykładzin. Oddział się powiększy o dodatkowe łóżka, personel też będzie miał znacznie lepsze warunki do pracy.
Oddział paliatywny oddany zostanie przed końca listopada.
Więcej: www.dziennikpolski24.pl
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych