Gorlice: szpital zainwestuje miliony w leczenie seniorów i onkologię

INWESTYCJE

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Seniora   15 lutego 2018 11:52


Gorlice: szpital zainwestuje miliony w leczenie seniorów i onkologię Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital Specjalistyczny im. H. Klimontowicza w Gorlicach (Małopolskie) przeznaczy 12,6 mln zł m.in. na centra: onkologiczne oraz opieki nad osobami starszymi. Inwestycja jest efektem wniosków, jakie wysunięto po analizie sytuacji demograficzno-epidemiologicznej w powiecie gorlickim.

Dofinansowanie projektu wynosi 9,3 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W ramach Centrum Wczesnej Diagnostyki Onkologicznej i Ambulatoryjnych Świadczeń Zabiegowych powstaną: zespół pracowni endoskopowych, gabinet diagnostyki onkologii ginekologicznej i gabinet diagnostyczno-zabiegowy. Zakupione zostanie także wyposażenie.

Z kolei Powiatowe Centrum Zdrowia Psychicznego ma powstać w budynku starego szpitala w obrębie pierwszego piętra oraz nieużytkowanej obecnie mansardy. Odremontowany zostanie też oddział psychiatrii.

Stworzenie Centrum Opieki nad Osobami Starszymi obejmie modernizację oddziału paliatywnego, który wraz z oddziałem geriatrycznym i ZOL-em stworzy bazę do kompleksowej opieki na osobami starszymi.

Inwestycja realizowana jest po wnioskach z analizy demograficzno-epidemiologicznej w powiecie gorlickim - pisze Gazeta Krakowska.

Największy problem to wysoka zachorowalność na nowotwory przy bardzo późnej diagnostyce. Drugim problematycznym obszarem są zaburzenia i choroby psychiczne. Przykład: w ciągu ostatnich 5 lat liczba osób hospitalizowanych na oddziale psychiatrycznym gorlickiego szpitala wzrosła o 16 proc. Wyzwaniem jest także starzejące się społeczeństwo - w najbliższych latach w powiecie liczba osób w wieku poprodukcyjnym przewyższy liczbę osób poniżej 17. roku życia.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR