Grupa Gothaer zainwestuje 140 mln euro w domy opieki?

INWESTYCJE

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   07 stycznia 2016 14:41


Grupa Gothaer zainwestuje 140 mln euro w domy opieki? Grupa Gothaer ma na rok 2016 bardzo ambitne plany inwestycyjne. Fot. Fotolia

Jeden z największych i najstarszych niemieckich ubezpieczycieli, obecny również na polskim rynku, rozważa poszerzenie aktywów w 2016 r. o obszar opieki zdrowotnej. Zamierza zainwestować w 12 domów opieki.

Harald Epple, dyrektor finansowy odpowiedzialny za inwestycje w Grupie Gothaer poinformował w grudniu 2015 r., że wstępne plany grupy zakładają zainwestowanie ok. 140 mln euro w domy opieki. Będzie to stanowiło "jedynie" 0,56 proc. inwestycji kapitałowych grupy ogółem do końca 2016 r.

Jak poinformowała portal rynekseniora.pl Elżbieta Czerwińska, odpowiedzialna z ramienia polskiego towarzystwa ubezpieczeń Gothear za kontakty z mediami, plany te nie dotyczą jednak rynku polskiego, a niemieckiego.

W 2014 r. Grupa Gothaer obsługiwała ponad 3,5 mln klientów i osiągnęła przychód ze składki brutto na poziomie ponad 4 mld euro. Gothaer ma 2,5 proc. udziałów w bardzo rozdrobnionym rynku niemieckim, co daje koncernowi 12 pozycję. Gothaer Allgemeine, największa spółka majątkowa grupy, to niemiecki lider ubezpieczeń farm wiatrowych - na świecie ubezpiecza ponad 15 tys. takich kompleksów.

Z kolei Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. (dawniej pod nazwą PTU SA) to firma obecna na polskim rynku od 1990 r. Oferuje ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, osobowe i od odpowiedzialności cywilnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.