Grupa Jaguar SA: chcą wybudować dom seniora i go sprzedać

INWESTYCJE

Autor: KLX/Rynek Seniora   12 października 2016 16:09


Grupa Jaguar SA: chcą wybudować dom seniora i go sprzedać Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Grupa Jaguar SA zajmująca się rewitalizacją kamienic, budową domów oraz obrotem nieruchomościami, podpisała przedwstępną warunkową umowę zakupu nieruchomości gruntowej zlokalizowanej na obrzeżach Gdańska. Planuje zbudować na niej dom spokojnej starości.

Spółka zawarła przedwstępną warunkową umowę nabycia nieruchomości gruntowej o łącznej powierzchni ok. 10 tys. mkw., która jest położona na obrzeżach Gdańska. Dla tej nieruchomości wydane zostały warunki zabudowy przewidujące zabudowę pensjonatowo-hotelową.

Umownym warunkiem nabycia przez Grupa Jaguar SA tej nieruchomości jest uzyskanie przez spółkę nowych warunków zabudowy, które będą przywidywały budowę domu spokojnej starości.

Jak twierdzi firma, lokalizacja gruntu oraz jego otoczenie zewnętrzne doskonale wpisują się w ramy planowanego projektu inwestycyjnego, dlatego też spółka zamierza zrealizować budowę obiektu będącego domem spokojnej starości, a następnie dokonać jego sprzedaży inwestorowi branżowemu.

- Często okazje pojawiają się nagle oraz niespodziewanie i warto się nad nimi pochylić. Tak też podchodzimy do wspomnianej inwestycji. Jeżeli uda nam się zmienić warunki zabudowy, to wejdziemy w ten projekt. Natomiast jeżeli nam się to nie uda, to odstąpimy od niego praktycznie bezkosztowo. Na razie myślimy tylko o wybudowaniu domu seniora i jego sprzedaży. Szacujemy, że potrwa to ok. 18 miesięcy - komentuje Jacek Wieczorkowski, członek zarządu spółki Grupa Jaguar SA.

Grupa Jaguar S.A. planuje również ubiegać się o dofinansowanie planowanej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego.

Firma jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR