Grupa Zdrowie razem z powiatem płockim zbuduje ZOL i hospicjum

INWESTYCJE

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   21 września 2016 12:02


Grupa Zdrowie razem z powiatem płockim zbuduje ZOL i hospicjum Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Inwestycja, polegająca na budowie i utrzymaniu obiektów ochrony zdrowia, ma powstać w Goślicach (gm. Bielsk). Powiat płocki jest właścicielem działki w tej miejscowości. Prace mają ruszyć tak szybko, jak będzie to możliwe, a zajmie się nimi Grupa Zdrowie Arkadiusz Chmieliński z Płońska. Inwestycja ma być realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

W połowie września 2016 r. przedstawiciele spółki oraz władz powiatu zawarli umowę w sprawie inwestycji. Dokument, który podpisali Katarzyna Stępińska, dyrektor ekonomiczny Grupy Zdrowie oraz starosta płocki Mariusz Bieniek i wicestarosta Iwona Sierocka, przewiduje m.in. dzierżawienie terenu, realizację tam inwestycji związanej z ochroną zdrowia i prowadzenie w niej działalności.

Działka ma powierzchnię ok. 4,2 ha. 

Będzie ZOL i hospicjum
- Wedle naszych zamierzeń w Goślicach powstanie zakład opiekuńczo-leczniczy oraz hospicjum stacjonarne - informuje dyrektor Katarzyna Stępińska. Dodaje, że już dziś firma, która ma placówki m.in. w Warszawie, Płońsku czy Raciążu, opiekuje się pacjentami z powiatu płockiego.

- Stworzenie ośrodka w Goślicach pozwoli nam na objęcie opieką jeszcze większej liczby pacjentów. Nasza firma ma bardzo duże doświadczenie w opiece długoterminowej, które, jak ufam, pozwoli na świadczenie usług opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie - podkreśla dyrektor.

Przedstawicielka Grupy Zdrowie ma nadzieję, że prace nad budynkiem rozpoczną się jak najszybciej, ale twierdzi jednocześnie, że "tak długo, jak długo nie mamy stosownych pozwoleń, nie możemy wskazać precyzyjnego terminu".

- Oczywiście mamy również nadzieję, że uda nam się uzyskać kontrakt z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia - zaznacza Stępińska. 

"Budowa i utrzymanie" za niemal 2,7 mln
Starosta płocki Mariusz Bieniek zauważa, że miejsc w dwóch płockich hospicjach jest za mało, a w powiecie takiej placówki nie ma w ogóle. Starosta zwraca uwagę także na fakt, że obiekt będzie sąsiadował z DPS-em, co pozwoli na stworzenie w jednym miejscu kompleksowego centrum usług zdrowotnych i poprawi zakres medycznej obsługi mieszkańców powiatu.

Jeszcze przed podpisaniem umowy z Grupą Zdrowie, 7 września 2016 r. rada powiatu w Płocku podjęła uchwałę w sprawie "wyrażenia zgody na obciążenie nieruchomości Powiatu Płockiego oznaczonej jako działka nr 130/21 położonej w Goślicach gm. Bielsk zobowiązaniem: zwrot wartości ulepszeń na nieruchomość".

Wybrany podmiot, wyłoniony w celu "dzierżawienia nieruchomości na okres 2 lat 11 miesięcy i 25 dni, zrealizowania inwestycji związanej z ochroną zdrowia i prowadzenia przedmiotowej działalności", ma otrzymać od powiatu za "budowę i utrzymanie obiektów ochrony zdrowia" kwotę do 2,673 mln zł netto.

Wybrany podmiot ma doświadczenie w branży
Grupa Zdrowia funkcjonuje na rynku od 1998 r., a swoją działalność opiera głównie na udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych.

W lipcu 2003 r. rozpoczął działalność pierwszy ZOL Grupy Zdrowie - w Bolęcinie (Mazowieckie). W 2008 r., również na Mazowszu, powstała kolejna placówka - Zakład Opiekuńczo Leczniczy Kraszewo Czubaki - zajmująca się całodobową opieką długoterminową.

- Placówka ta ciągle jest rozbudowywana oraz poszerzany jest zakres jej działalności. Jeszcze w tym roku, w związku z oddaniem do użytkowania kolejnych pawilonów, będziemy mogli zaoferować pacjentom ponad 600 łóżek. Posiadamy zatem potencjał i doświadczenie, które czynią z nas solidnego partnera - zapewnia dyrektor Katarzyna Stępińska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR