Hospicjum w Elblągu chce stworzyć oddział pobytu dziennego

INWESTYCJE

Autor: info.elblag.pl   18 kwietnia 2016 11:07


Hospicjum w Elblągu chce stworzyć oddział pobytu dziennego W dobudowanym skrzydle budynku hospicjum w Elblągu chce otworzyć oddział pobytu dziennego. Fot. TPCH Hospicjum w Białymstoku (zdjęcie ilustracyjne)

Około 400 wolontariuszy zbierało w weekend fundusze na rozbudowę elbląskiego hospicjum.

W roku poprzednim wolontariusze podczas kwest zebrali 43,5 tys. zł. Na co konkretnie zbierane są pieniądze w ramach akcji „Pola Nadziei”?

- W tym roku zbieramy środki na rozbudowę naszego hospicjum, bo myślimy o rozwinięciu formy opieki jaką są pobyty dzienne. W dobudowanym skrzydle budynku chcemy otworzyć oddział pobytu dziennego z prawdziwego zdarzenia. Znaleźć się w nim mają m.in. trzy sale łóżkowe, sale do terapii, terapii zajęciowej, muzykoterapii oraz poszerzona istniejąca rehabilitacja - mówi Wiesława Pokropska, dyrektor Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak

Niestety oddział pobytu dziennego nie jest refundowany przez NFZ. Mimo to Hospicjum Elbląskie prowadzi go dla swoich pacjentów z funduszy stowarzyszenia. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu. Docelowo Hospicjum w Elblągu chce, by oddział ten funkcjonował codziennie.

Do tego potrzebne są jednak dodatkowe pomieszczenia. Te miałyby powstać w nowym skrzydle istniejącego przy ul. Toruńskiej budynku hospicjum. Wstępnie mówi się, że inwestycja miałaby kosztować około 3 mln zł. Przewiduje się, że 80 proc. tej kwoty mogłoby pochodzić ze środków UE.

Stowarzyszenie Na na rzecz Hospicjum Elbląskiego właśnie dokonało wyboru projektanta, który wykona projekt budowlano-wykonawczy dla tego zadania. Dokumentacja ma być gotowa za około cztery miesiące.

www.info.elblag.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.