Internet Ventures zainwestował w spółkę telemedyczną
Autor: DK/Rynek Seniora   17 sierpnia 2015 15:16

Internet Ventures, fundusz zarządzany przez Grupę Private Equity Managers, którego współudziałowcami są Krajowy Fundusz Kapitałowy i MCI Management zrealizował inwestycje o łącznej wartości ponad 15 mln zł. Kapitał trafił m.in do szybko rosnących spółek z branży medycznej SiDLY.pl i ZdroweGeny.pl.

- Ostatnie miesiące to bardzo intensywny czas dla funduszu. Najnowsze projekty inwestycyjne to innowacyjne, szybko rozwijające się spółki, które mają szansę w krótkim okresie czasu zostać liderami rynku w Polsce i rozpocząć ekspansję w regonie CEE – powiedział Tomasz Danis, zarządzający funduszem Internet Ventures FIZ.

Jedną z tych inwestycji jest innowacyjne SiDLY. Telemedycyna to jedna z bardziej perspektywicznych gałęzi wyrosłych z nowoczesnych technologii IT, dlatego właśnie Internet Ventures zdecydował się zostać w czerwcu 2015 r. udziałowcem SiDLY, które jest pionierem innowacyjności w swojej branży. Kwota inwestycji może sięgnąć 4 mln zł.

SiDLY zajmuje się konstruowaniem innowacyjnych urządzeń przeznaczenia telemedycznego, skierowanych do osób będących pod stałą opieką medyczną, zarówno pacjentów instytucjonalnych, jak indywidualnych. SiDLY Care jest urządzeniem umożliwiającym stały pomiar parametrów medycznych. Funkcjonalność SiDLY Care umożliwia zdalną opiekę medyczną, usprawnia działanie nowoczesnych placówek służby zdrowia, oraz zapewnia wsparcie dla użytkownika w codziennych czynnościach – produkt SiDLY w istocie może zrewolucjonizować polskie placówki medyczne - opisuje inwestor.

Firma informuje z kolei na swojej stronie internetowej, że SiDLY sp. z o.o. inicjuje rozwój nowych usług w obszarze telemedycyny w Polsce i Europie. Produkty SiDLY usprawniają pracę szpitali, Domów Pomocy Społecznej, ale również umożliwiają klientom indywidualnym zdalną diagnostykę medyczną.

Telemedycyna zyskuje coraz szersze zastosowanie. Wśród grupy odbiorców znajdują się: osoby chore na serce, ciśnieniowcy, astmatycy, cukrzycy, seniorzy, osoby, które prowadzą intensywny i stresujący tryb życia, osoby, które chcą opiekować się bliskimi, mimo dzielącej odległości.

Innym projektem, który otrzymał finansowanie Internet Ventures w wysokości kilku milionów zł, jest zdrowegeny.pl, platforma spółki Platforma Badań Genetycznych, która jest rozwijana w kierunku marketplace dla zamówień badań genetycznych dla odbiorców indywidualnych. Dostawcami badań są laboratoria, wyspecjalizowane w kierunku badań związanych z płodnością, rozwojem ciąży, nietolerancjami pokarmowymi, skłonnościami kardiologicznymi i onkologicznymi, czy chorobami wieku podeszłego.

Będzie to pierwsza tak kompleksowa oferta w Polsce. Platforma ma za zadanie upowszechniać badania DNA, jako sposób na poznanie organizmu w kontekście m.in. stanu płodu, chorób nowotworowych czy niebezpieczeństw związanych z farmakologią.

Wszystkie inwestycje zostały zrealizowane wspólnie z Krajowym Funduszem Kapitałowym, który w roli współudziałowca funduszy inwestycyjnych typu venture capital, wspiera inwestowanie w młode polskie firmy w fazie rozwojowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.