Inwestor wykłada 50 mln zł na luksusowe centrum opieki. Powstanie cała sieć

INWESTYCJE

Autor: DK/RynekSeniora.pl   03 grudnia 2014 16:05


Inwestor wykłada 50 mln zł na luksusowe centrum opieki. Powstanie cała sieć Fot. Angel Care

Rozpoczęła się budowa Angel Care - pierwszego w Polsce kompleksowego centrum opieki nad osobami starszymi, które ma spełniać najwyższe światowe standardy. Koszt I etapu prac wyniesie 50 mln zł.

W gotowym centrum będzie dostępne około 250 miejsc - obecnie 50% z nich jest już zarezerwowanych. Realizacja inwestycji zakończy się w I kwartale 2016 roku.

Angel Care powstaje w dawnym szpitalu Uniwersytetu Medycznego przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu i będzie pierwszym punktem na mapie sieci ośrodków opieki w Polsce firmowanych tą marką.

To wspólne przedsięwzięcie specjalistów, prowadzących centra opieki MD Nursing w Europie, a także grupy deweloperskiej Angel Poland Group. O swoich planach realizacji ośrodków w Polsce inwestorzy poinformowali 3 grudnia w czasie konferencji we Wrocławiu.

- Angel Care to najwyższy poziom opieki nad seniorami i osobami z zaburzeniami, które pojawiają się z wiekiem. To nasz flagowy ośrodek, na którym będziemy wzorowali kolejne – mówi Ron Ben Shahar, partner grupy deweloperskiej Angel Poland Group.

Trzy w jednym
Angel Care będzie kompleksowym centrum opieki i równocześnie nowoczesnym ośrodkiem badań.

- Dawny szpital zostanie podzielony na trzy części: specjalnie zaprojektowane apartamenty chronione dla osób starszych, które pozostają samodzielne, dom pomocy społecznej i centrum chorób demencyjnych – mówi Ron Ben Shahar. – Wszystkie będą działały w obrębie jednego kampusu, ale dla komfortu pacjentów zostały zaplanowane jako całkowicie odrębne i niezależne elementy. Do każdej części poprowadzi osobne wejście.

Budynek z przylegającym do niego terenem kupiła w 2013 roku firma MD Nursing. Budynek jest pod ochroną konserwatora zabytków, dlatego przejdzie generalny remont i zostanie całkowicie odnowiony, przy zachowaniu oryginalnej konstrukcji oraz historycznego charakteru obiektu.

Prace projektowe wykonało przedsiębiorstwo Modulor. Finansowanie inwestycji zapewnia Alior Bank, a generalnym wykonawcą została firma Eiffage Polska Budownictwo.

Pierwsze prace nad Angel Care już się rozpoczęły. Firma Eiffage przejęła plac oraz zaczęła porządkować i przygotowywać teren.

- Bardzo zainteresowani ośrodkiem są nasi lekarze seniorzy. Jako specjaliści docenili ideę Angel Care. Centrum opieki jest bardzo potrzebne - ocenia Bożena Kaniak, przewodnicząca Komisji Socjalnej i ds. Lekarzy Seniorów w Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej.

Wygoda i bezpieczeństwo
Apartamenty chronione Angel Care to 48 w pełni umeblowanych jednostek mieszkalnych przeznaczonych dla jednej lub dwóch osób. W celu zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa wszystkie apartamenty zostały wyposażone w nowoczesny system instalacji przywoławczej.

Apartament będzie przypominał własny dom. Zostanie dostosowany do osobistych potrzeb, a także wykończony według indywidualnych upodobań – na etapie projektu istnieje możliwość dostosowania kolorystyki, wyposażenia oraz umeblowania.

Mieszkańcy będą mieli również dostęp do przestronnie i doskonale zorganizowanych pomieszczeń wspólnych, w których będą rozwijać swoje zainteresowania i zawierać znajomości. Biblioteka, pokój spotkań, sala ćwiczeń, pracownia działań twórczych to tylko niektóre z nich.

Wśród dostępnych usług będzie regularne sprzątanie apartamentów, pranie, zakupy na życzenie i możliwości korzystania z usług opiekuna. W sytuacjach nagłych mieszkańcy mają zagwarantowaną opiekę medyczną. Dostęp do mieszkań i powierzchni wspólnych nadzorowany będzie przez personel recepcji przez całą dobę siedem dni w tygodniu.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.