Jolanta Kwaśniewska otworzyła trzeci w Polsce "Kącik Babci i Dziadka"Dziennik Zachodni/Rynek Seniora - 12 grudnia 2016 12:12


Jolanta Kwaśniewska, prezes Fundacji "Porozumienie bez Barier" oraz prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk zainaugurowali działalność "Kącika Babci i Dziadka". To trzecie tego typu miejsce w Polsce.

Fundacja przeprowadziła metamorfozę specjalnie wydzielonego miejsca w domu pomocy społecznej przy ul. Kontkiewicza. Adaptacja pomieszczeń trwała od września br. do grudnia br. - precyzuje Dziennik Zachodni.

Środki na ten cel pochodziły z grantu Fundacji MetLife. Jolanta Kwaśniewska podkreśliła, że celem funkcjonowania "Kącików" jest stworzenie namiastki domów, gdzie odbywają się międzypokoleniowe spotkania.

Pierwsze takie miejsce powstało w Warszawie, drugie w Słupsku, a trzecie, najbardziej współczesne, w Częstochowie.

W ramach projektu "Kącik Babci i Dziadka" realizowanego przez Fundację „Porozumienie Bez Barier”, w prowadzonych przez polskie samorządy domach pomocy społecznej przeprowadzane są metamorfozy specjalnie wyznaczonych miejsc, które mają służyć zarówno pensjonariuszom poszczególnych placówek, jak i lokalnej społeczności.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl