Już wiemy, jak będzie wyglądał nowy poznański ZOL za 27 mln zł
Autor: DK/Rynek Seniora   21 sierpnia 2015 12:07

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pokazał, jak będzie wyglądał zakład opiekuńczo-leczniczy w nowej lokalizacji przy Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu na ul. Juraszów. Koszt inwestycji wstępnie szacuje się na około 27,4 mln zł.

Budynek będzie miał cztery kondygnacje (łącznie z piwnicą) w kształcie litery T o powierzchni zabudowy: 2 024,80 mk2 i łącznej kubaturze 20 163,60 m3 i powierzchni użytkowej - 4 754,30 m2. Okres realizacji inwestycji wg formuły projektuj i wybuduj to lata 2016 - 2017.

- Aktualna lokalizacja zakładu opiekuńczo–leczniczego w Poznaniu przy ul. Grobla, nie zapewnia możliwości rozwoju zakładu i dostosowania go do obowiązujących wymogów. Dlatego decyzją zarządu województwa wielkopolskiego zaplanowano budowę nowego zakładu opiekuńczo-leczniczego zlokalizowanego przy Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu przy ul. Juraszów - wyjaśnia portalowi rynekseniora.pl Leszek Wojtasiak, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Konieczność realizacji programu dostosowawczego w starej lokalizacji wiązałaby się ze zmniejszeniem o około 45 liczby łóżek na oddziale stacjonarnym, co bezpośrednio wpłynęłoby na możliwość zbilansowania się zakładu. A już obecnie brakuje tam łóżek - na przyjęcie pacjenci czekają aż siedem lat.

Planowany budynek będzie obiektem, w którym świadczone będą całodobowe usługi medyczne o charakterze pielęgnacyjnym i terapia dla pacjentów z problemami psychiatrycznymi. Przewiduje się tam: oddziały stacjonarne ZOL o profilu psychiatrycznym – 114 miejsc, oddział opieki psychiatrycznej dziennej - 30 miejsc, oddział leczenia uzależnień dla pacjentów z podwójną diagnozą – 30 miejsc.

Korzyści lokalizacji to możliwość wykorzystywania zaplecza infrastrukturalnego istniejącego szpitala (obsługa szpitalna, laboratoryjna, rehabilitacyjna, apteczna, administracyjna, ochrony obiektu, cateringowa, sieć wodno-kanalizacyjna).

Inwestycja będzie finansowana z budżetu województwa wielkopolskiego oraz środków finansowych szpitala.

Projekt powstał w pracowni Archimed, specjalizującej się w projektach medycznych i senioralnych. Projekt jest wykonany z zasadami healing environment, evidence based design, czyli najnowszymi zasadami projektowania obiektów dla pacjentów z problemami psychicznymi, demencyjnymi i chorobą Alzheimera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.