Kalisz: kilkadziesiąt mieszkań dla najbiedniejszych i seniorów

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Zdrowia   04 maja 2017 08:58


Kalisz: kilkadziesiąt mieszkań dla najbiedniejszych i seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Władze Kalisza postanowiły zagospodarować dwa budynki komunalne z przeznaczeniem na mieszkania socjalne i dla seniorów. Łączny koszt obu inwestycji wynosi 4,5 mln zł, z czego ponad 2 mln pochodzi ze środków Funduszu Dopłat.

Przy ul. Warszawskiej w Kaliszu, w miejscu po dawnej izbie wytrzeźwień, powstały 23 lokale socjalne oraz 11 pomieszczeń tymczasowych. Część lokali dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Dokonano odbioru robót budowlanych. Do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kaliszu i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej skierowano zawiadomienia o zamierzeniu przystąpienia do użytkowania budynku - powiedział prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

Koszt inwestycji wyniósł 3 mln złotych, z czego prawie 1,5 mln pochodzi z dotacji. - Miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Dopłat, które zostało przyznane przez Bank Gospodarstwa Krajowego - powiedziała wiceprezydent Karolina Pawliczak i podkreśliła, że dzięki temu znacznie zmniejszył się koszt jednostkowy przebudowy 1 m2 powierzchni nieruchomości. Wiceprezydent powiedziała, że obecnie trwa analiza listy osób uprawnionych do lokali.

Kolejna inwestycja związana z mieszkalnictwem komunalnym to modernizacja budynku przy ul. Częstochowskiej, gdzie mieścił się kiedyś akademik filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Jej celem jest adaptacja pomieszczeń, w wyniku czego do 30 października ma powstać 38 mieszkań komunalnych. Koszt inwestycji to 1,5 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Funduszu Dopłat wynosi 600 tysięcy złotych.

- Ideą i założeniem modernizacji tego budynku jest przystosowanie mieszkań dla potrzeb seniorów, którzy wielokrotnie zgłaszali się do władz miasta z wnioskami o zamianę wynajmowanych przez nich dużych, a przy tym drogich w utrzymaniu lokali mieszkalnych. Prosili o mieszkania mniejsze i z centralnym ogrzewaniem - powiedziała wiceprezydent Pawliczak.

Opuszczone przez seniorów mieszkania zostaną zasiedlone rodzinami o większych potrzebach pod kątem powierzchni lokalowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR