Kalisz: remont w szpitalu po 26 latach, skorzystają przewlekle chorzy

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   24 stycznia 2017 10:55


Kalisz: remont w szpitalu po 26 latach, skorzystają przewlekle chorzy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Perzyny w Kaliszu otworzył w poniedziałek (23 stycznia) 35-łóżkowy odcinek Oddziału Chorób Wewnętrznych. Pierwszy po 26 latach remont trwał 2,5 miesiąca i kosztował ponad 1,5 mln zł. Trafią tu głównie pacjenci przewlekle chorzy, m.in. zapaleniem płuc, chorobami układu krążenia, cukrzycą, nadciśnieniem.

Inwestycję sfinansował Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Leszek Wojtasiak podczas uroczystego otwarcia gratulował, że "w końcu na oddziale infrastruktura zaczęła nadążać za umiejętnościami i wiedzą personelu".

- Myślę, że następne oddziały stoją już w kolejce, by w najbliższych latach również poprawić w nich warunki pracy lekarzy oraz pobytu pacjentów - mówił.

Dyrektor kaliskiego szpitala Wojciech Grzelak podkreślił, że inwestycja była niezwykle ważna, ponieważ oddział nie był nawet malowany od 26 lat.

- Na pewno na remoncie skorzystają nasi pacjenci oraz cały personel - zapewnił.

Oddział Chorób Wewnętrznych kaliskiego szpitala wyremontowano i wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt w ciągu 2,5 miesiąca. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1,5 mln złotych. Według dyrektora Grzelaka biały personel będzie miał lepszą kontrolę nad pacjentem, ponieważ cały oddział jest monitorowany.

Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych Sławomir Waszczyński powiedział, że zamontowano nowoczesny sprzęt medyczny i łóżka, panele do podawania tlenu oraz panele oświetleniowe.

- W pokoju zabiegowym znajduje się specjalistyczna lampa antybakteryjna, która filtruje powietrze - dodał wyjaśniając, że dzięki temu na sali zabiegowej mogą przebywać także inne osoby, np. pielęgniarka.

Sale dla pacjentów wyposażone są w telewizory, indywidualne przyciski wzywające pielęgniarkę. Jest także sala intensywnego nadzoru z trzema elektrycznymi łóżkami.

- Znajduje się tu także pomieszczenie pro morte, gdzie bliscy mogą pożegnać się ze zmarłym - podkreślił ordynator.

Oddział obsługuje 6 lekarzy i 32 pielęgniarki. Miesięcznie przyjmowanych jest ok. 250 pacjentów. Na oddział trafiają pacjenci z chorobami przewlekłymi m.in. zapaleniem płuc, chorobami układu krążenia, cukrzycą, nadciśnieniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR