Kanadyjczycy w Otwocku. Origin Polska zbuduje ośrodek za ponad 40 mln zł
Autor: DK/Rynek Seniora   23 września 2016 11:49

Origin Polska, siostrzana firma kanadyjskiej spółki Origin Active Lifestyle Communities, informuje o wejściu w fazę przygotowań do rozpoczęcia budowy Mazowieckiego Centrum Leczenia Demencji w Otwocku-Soplicowie. Budżet przewidziany na inwestycję przekracza 40 mln zł. Otwarcie obiektu zaplanowano na początek 2018 roku.

Centrum, ze 120 miejscami opieki całodobowej oraz 30 miejscami opieki dziennej, mieścić będzie nowoczesne zaplecze terapeutyczno-rehabilitacyjne oraz przychodnię lekarską.

Obiekt będzie się specjalizował w opiece nad chorymi dotkniętymi chorobą Alzheimera, szczególnie w drugiej i trzeciej jej fazie, kiedy opieka staje się coraz trudniejsza i coraz bardziej wyczerpująca dla członków rodziny.

Projekt optymalny dla podopiecznych
- Centrum zostało zaprojektowane i będzie wyposażone zgodnie z najnowszymi trendami architektury terapeutycznej. W czasie prac projektowych korzystano z porad wybitnych specjalistów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, nawiązano też współpracę z wiodącymi instytutami badawczymi zajmującymi się demencją, które będą na stałe asystowały personelowi w Polsce - opisuje Krzysztof Jacuński, dyrektor zarządzający Origin Polska.

Jak informuje inwestor, w projekcie zadbano o należytą ilość i wielkość odpowiednio zaprojektowanych i wyposażonych pomieszczeń, w których chorzy będą mogli uczestniczyć w rożnego rodzaju zajęciach terapeutycznych i rehabilitacjach aktywizujących procesy myślowo-pamięciowe. Aktywność w ciągu dnia jest  bowiem niezwykle ważnym elementem łagodzenia objawów chorób demencyjnych.

- Układ funkcjonalny wnętrz, ich wystrój, oświetlenie, kolorystyka oraz wyposażenie, wyznaczone przez zasady architektury terapeutycznej, będą ułatwiały orientację oraz zmniejszały stany napięcia, agresji i depresji chorych poprawiając ich samopoczucie i redukując cierpienie - dodaje Krzysztof Jacuński.

Otwarcie obiektu przewidziane na początek 2018 roku, ale już teraz rozpoczęto staranną selekcję przyszłego personelu, który przejdzie specjalny program szkoleniowy w Origin Academy oraz staż w obiektach Origin w Kanadzie.

Inwestorem jest spółka celowa Origin Otwock 1 z siedzibą w Warszawie przy ul. Hajoty.

Kanadyjskie zasady
- To będzie mariaż najlepszych północnoamerykańskich i europejskich doświadczeń w dziedzinie  projektowania i prowadzenia obiektów senioralnych - mówił w maju 2015 r. Krzysztof Jacuński.

Origin Polska działa zgodnie z zasadami wypracowanymi przez firmę Origin Active Lifestyle Communities - lidera na rynku usług geriatrycznych w Kanadzie, który prowadzi tam sieć wielofunkcyjnych ośrodków. Korzystając z doświadczenia kanadyjskiej kadry, Origin Polska chce przenieść te wzorce do Polski, adaptując je do specyfiki lokalnego rynku.

Jak mówił w ubiegłym roku Neil Prashad, prezes Origin Lifestyle Communities Canada, partner biznesowy Origin Polska, powinna ona odgrywać wiodącą rolę na rynku specjalizującym się w opiece senioralnej.

- Naszym celem jest zapewnienie Origin Polska naszego blisko 30-letniego kanadyjskiego doświadczenia najlepszej opieki i najlepszych praktyk managerskich oraz dopasowaniu ich do specyfiki polskiego rynku,  tak aby projekt w Otwocku stanowił idealny przykład wzorowej opieki nad osobami cierpiącymi na różne formy demencji - powiedział.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR