Kanadyjczycy wybudują szpital w Żywcu. W nim m.in. opieka długoterminowa

INWESTYCJE

Autor: Rynek Seniora   21 września 2015 09:33


Kanadyjczycy wybudują szpital w Żywcu. W nim m.in. opieka długoterminowa  Budowa szpitala w Żywcu realizowana będzie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Fot. Fotolia

Upper Finance Med Consulting pozyskała część finansowania dla projektu budowy i wyposażenia nowego szpitala w Żywcu (Śląskie), realizowanego przez InterHealth Canada. To pierwsza tego typu inwestycja, która ma zostać zrealizowana Polsce w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Kredyt w łącznej kwocie 92 mln zł, z możliwością zwiększenia jej do 135 mln zł, udzielony został w ramach konsorcjum banków FM Bank PBP, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz Alior Bank. Dodatkowo FM Bank PBP zapewni finansowanie kwoty podatku VAT. Resztę środków ma zapewnić InterHealth Canada.

 Jak podkreślono, zdobycie środków na realizację inwestycji wieńczy sukces pierwszego projektu, opartego na umowie o partnerstwie publiczno-prywatnym w sektorze medycznym w Polsce.

Umowa zawarta pomiędzy Starostwem Powiatowym w Żywcu, a InterHealth Canada zobowiązuje partnera prywatnego do zaprojektowania, wybudowania i wyposażenia nowego szpitala, a następnie pełnienia funkcji jego operatora przez okres trwania 30-letniej koncesji.

Na realizację inwestycji inwestor ma 25 miesięcy od zamknięcia finansowego projektu. W nowym szpitalu początkowo ma znaleźć się 275 łóżek. Z czasem ta liczba może wzrosnąć do 340.

Oprócz usług w ramach POZ, rehabilitacji, diagnostyki, opieki ambulatoryjnej i transportu sanitarnego, jednostka zapewni świadczenia szpitalne i opiekę długoterminową.

W szpitalu będą działały oddziały: Chorób Wewnętrznych, w tym leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi, Intensywnej Terapii, Pediatrii, Położnictwa, Ginekologii, a także Chirurgii Ogólnej, Ortopedyczny, Ratunkowy i Rehabilitacyjny.

Ośrodek przejmie kontrakty z NFZ przyznane obecnemu szpitalowi. Wdroży też nowoczesne metody zarządzania placówką m.in. dzięki systemom IT wspomagającymi pracę personelu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.