Katowice: wkrótce rusza budowa osiedla dla seniorów
Autor: Maria Krzos/Rynek Seniora   19 lutego 2015 10:07

Wiosną na terenie osiedla Bażantowo w Katowicach ruszyć ma budowa Enklawy Kryształowej - kompleksu budynków adresowanych do osób starszych, tzw. "mieszkań z serwisem”. Sprzedaż mieszkań w Kryształowej Enklawie rozpocząć się ma za kilka tygodni, deweloper przewiduje, że pierwszy budynek będzie gotowy w lipcu 2016 r.

Enklawa Kryształowa składać się będzie z trzech budynków, w każdym ma się znaleźć po 26-28 mieszkań własnościowych o powierzchni od 34 do 73 m kw., z czego część będzie wykończona pod klucz.

Szacunkowy koszt zakupu to ok. 5,5 tys. zł za mkw. To oznacza, że najmniejsze mieszkania będą kosztowały ok. 180 tys. zł.  Deweloper, firma Millenium Inwestycje, szacuje, że stały miesięczny koszty utrzymania pojedynczego mieszkania to około 500 zł.

Wszystkie mieszkania mają być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokatorzy będą mogli korzystać również ze wspólnego ogrodu, świetlicy i klubokawiarni.

- Tym, co zdecydowanie wyróżnia naszą inwestycję wśród typowych osiedli, będzie system przywoławczy, do którego podpięte zostaną wszystkie mieszkania  - mówi portalowi rynekseniora.pl Agata Janus-Pawlak, główny specjalista ds. sprzedaży, marketingu i inwestycji Milenium Inwestycje.

- Dzięki niemu mieszkańcy za pomocą jednego przycisku będą mogli zaalarmować pełniącego dyżur dyspozytora, który w razie konieczności wezwie służby ratownicze - opisuje.

Pomoc i opieka
Dyżurny będzie dysponował skróconą dokumentacją medyczną o stanie zdrowia lokatorów (informacje o lekach i chorobach), a w depozycie klucze do mieszkań. Dyspozytornia będzie się oczywiście znajdowała na terenie osiedla, a dyżury w niej pełnione przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Lokatorzy będą mogli także zamówić, za dodatkową opłatą, pomoc w pracach domowych, sprzątaniu, drobnych naprawach czy zakupach. Potrzebujący będą mieli także możliwość zamówienia wizyty lekarza, pielęgniarki czy rehabilitanta oraz czasowej opieki.

Do dyspozycji seniorów, którzy tam zamieszkają będzie także cała, bogata infrastruktura osiedla Bażantowo.

Aktywny senior będzie miał dostęp do centrum sportowego o powierzchni 10 tys. mkw. z basenem, sauną i spa, w którym już odbywają się zajęcia ruchowe dla starszych osób. Na terenie osiedla znajduje się także wielospecjalistyczna przychodnia, apteka, kaplica, centrum handlowe, restauracje, banki, salon kosmetyczny itd.

Osobom zainteresowanym kupnem mieszkania  firma oferuje pomoc w sprzedaży dotychczas zajmowanej nieruchomości, wsparcie prawne, a nawet pomoc przy przeprowadzce.

Kryształowa Enklawa to nie pierwsza inwestycja Millenium Inwestycje adresowana do seniorów. Deweloper ma już za sobą budową dom opieki Senior Revidence, znajdującego się również na terenie osiedla Bażantowo (obiekt został oddany do użytku w ubiegłym roku). 

- W przyszłości przewidujemy także budowę mieszkań z serwisem dla seniorów pod wynajem - informuje Agnieszka Janus-Pawlak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.