Katowicki Holding Węglowy sprzedaje sanatorium w Kołobrzegu
Autor: MK/Rynek Seniora   26 maja 2015 12:21

Katowicki Holding Węglowy ogłasza przetarg ustny w formie licytacji na sprzedaż 100 proc. udziałów w spółce „Holtur”. Spółka prowadzi działalność w oparciu o mieszczący się w Kołobrzegu Ośrodek Rehabilitacyjno-Wczasowy „Podczele”. Przetarg odbędzie się 9 czerwca br. Cena wywoławcza - 14 mln zł.

Ośrodek położony jest na terenie o powierzchni 5,37 hektara, w odległości ok. 600 metrów od Bałtyku. Na ośrodek składa się budynek główny i sześć pawilonów.

W budynku głównym znajduje się 227 miejsc noclegowych, kuchnia, stołówka, baza zabiegowo – sanatoryjna oraz basen i sala gimnastyczna.

W pawilonach znajduje się ogółem 188 miejsc noclegowych. W połączeniu z budynkiem głównym daje to 415 miejsc noclegowych. Ośrodek posiada własną kotłownię i ujęcia wody pitnej.

Działalność spółki w oparciu o ośrodek skupia się na świadczeniu usług m.in. w zakresie sanatoryjno-leczniczym, turystycznym, rekreacyjnym i wypoczynkowym.  

Usługi sanatoryjno-lecznicze obejmują m.in. balneoterapię, elektroteriapię, wodolecznictwo, kinezyterapię, masaż leczniczy.

Sprzedażą objęty jest wyłącznie cały pakiet  udziałów, który może być nabyty przez jedną osobę fizyczną\prawną lub przez osoby fizyczne\prawne składające ofertę wspólną. Udziały nie są uprzywilejowane.

Cena wywoławcza za cały pakiet 6 360 udziałów wynosi 14 mln zł. Postąpienie (kwota, o jaką zmienia się proponowana cena podczas licytacji) wynosić będzie 140 tys. zł.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest zapoznanie się oferenta z procedurą sprzedaży udziałów i podpisanie stosownych oświadczeń o akceptacji zawartych w niej warunków, oraz wniesienie wadium w wysokości 1,4 mln zł, tj. 10 proc. ceny wywoławczej całego pakietu udziałów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.