Klimatyczna wizytówka dolnośląskiego uzdrowiska pójdzie pod młotek?
Autor: naszemiasto.pl, JW/Rynek Seniora   13 października 2016 13:19

Jako przyczynę zmian właścicielskich spółka Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. podaje brak spójnego systemu leczenia uzdrowiskowego w Polsce. Na razie zarząd spółki ma wybrać doradcę prywatyzacyjnego. Jego zadaniem będzie wycena wartości majątkowej spółki oraz wartości biznesowej, czyli akcji. Opinia powinna być gotowa do wiosny 2017 r.

Wybrany doradca ma także zdefiniować możliwości prawne i opłacalność ewentualnych zmian właścicielskich.

Na razie Paweł Skrzywanek, prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina SA, studzi emocje. W serwisie naszemiasto.pl tłumaczy, że informacje o zbywaniu majątku są przedwczesne.

Dodaje jednak, że przyszłość uzdrowiskowości w Polsce, w tym spółek uzdrowiskowych, pozostaje poważną niewiadomą systemu leczniczego i ubezpieczeniowego. Twierdzi, że państwo nie wypracowało nadal spójnego systemu w tym zakresie, tym samym właściciel, a także zarząd spółki musi posiadać alternatywne propozycje rozwiązań właścicielskich.

Wolę wszczęcia przez władze spółki czynności zmierzających do pozyskania inwestora zewnętrznego dla jej majątku wyrażono na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, które zostało zwołane 30 sierpnia 2016 r. Zarekomendowano również przygotowanie procesu zmierzającego do przeprowadzenia publicznej i konkurencyjnej procedury pozyskania inwestora zewnętrznego.

Osoby związane ze spółką uważają, że proces ten może zakończyć się sprzedażą inwestorowi Domu Zdrojowego nr 1 w Szczawnie-Zdroju. Budynek powstał na przełomie 1909 i 1910 r. W momencie oddania do użytku był to największy i najnowocześniejszy hotel na Śląsku. 

Póki co spółka ogłosiła drugi przetarg na sprzedaż Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego „Zuch” w Szczawnie Zdroju. Pierwszy odbył się pod koniec sierpnia i zakończył się wynikiem negatywnym. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 1,9 mln zł.

Zobacz SZCZEGÓŁY PRZETARGU

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR