Kluczbork: wyremontowano DPS, zrewitalizowano park

INWESTYCJE

Autor: Radio Opole, JW/Rynek Seniora   06 grudnia 2016 10:14


Kluczbork: wyremontowano DPS, zrewitalizowano park Prawie setka starszych podopiecznych domu pomocy społecznej w Kluczborku skorzysta z wyremontowanej placówki. Fot. Fotolia

Powiat kluczborski zakończył remont domu pomocy społecznej przy ul. Wołczyńskiej 25 w Kluczborku (Opolskie). Prace były podzielone na kilka etapów i rozpoczęły się w 2014 r. Ostatnim z nich był remont zabytkowej części budynku; wcześniej zrewitalizowano historyczny park.

Od 2014 r. budynek ogrzewany jest pompami ciepła, wymieniono też wewnętrzne instalacje i wyremontowano łazienki - wylicza Radio Opole.

W roku 2016 remontowana była zabytkowa część budynku - wymieniono elewację, dach i stolarkę okienną. Dzięki pieniądzom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zrewitalizowano również przylegający do budynku park.

Całkowity koszt prac wyniósł 380 tys. zł.

Placówka przeznaczona jest dla 95 osób. Oferuje w ramach tych miejsc 10-osobowy pododdział dla osób z rozpoznaniem choroby Alzheimera. Umiejscowiona jest na obrzeżach Kluczborka, w historycznym parku. Koszt utrzymania podopiecznego - zgodnie z informacjami DPS-u - wynosi 2438,90 zł miesięcznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje