Kończy się budowa Regionalnego Centrum Leczenia Bólu w Mońkach

INWESTYCJE

Autor: Skanska, MK/Rynek Seniora   10 sierpnia 2015 15:49


Kończy się budowa Regionalnego Centrum Leczenia Bólu w Mońkach Prace przy budowie Regionalnego Centrum Leczenia Bólu w Mońkach mają się zakończyć w październiku br. Fot. Wizualizacja

Dobiega końca budowa Regionalnego Centrum Leczenia Bólu w Mońkach (Podlaskie). Jak informuje firma Skanska, główny wykonawca tej inwestycji, prace zakończą się w październiku br. Umowa na realizację tego kontraktu opiewa na 11,9 mln zł brutto.

Regionalne Centrum Leczenia Bólu w Mońkach powstaje na bazie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mońkach. Na stworzenie Centrum SPZOZ w Mońkach otrzymał dofinansowanie w wysokości 9 mln 350 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 20107-2013. Środki te zostały przeznaczone przede wszystkim na rozbudowę SPZOZ i zakup specjalistycznego sprzętu. Umowę na realizację inwestycji z firmą Skanska podpisano w październiku ubiegłego roku.

Jak informuje Skanska, realizacja inwestycji zbliża się do końca. - Za nami już prace związane z wykonaniem stanu surowego zamkniętego budynku, który wykonaliśmy własnymi siłami produkcyjnymi - mówi Grzegorz Pietrowski, menadżer projektu, Skanska. - Obecnie nabrały tempa prace wykończeniowe.

Na budowę dostarczono już sprzęt medyczny, m.in. kolumny anestezjologiczne, chirurgiczne i laparoskopowe. Ich montaż rozpocznie się w najbliższych dniach - wyjaśnia Zbigniew Makarewicz, kierownik budowy, Skanska. - Ponadto w budynku zamontowane zostały dwa dźwigi osobowe i jeden towarowy oraz instalacje spełniające standardy stawiane nowoczesnym obiektom użyteczności publicznej i służby zdrowia - dodaje Makarewicz.

Oprócz wykonania budynku przyszłego Centrum, do zadań Skanska należy także budowa łączników pomiędzy budynkami istniejącymi i projektowanym oraz budowa i remont nawierzchni istniejących ciągów komunikacji pieszej i kołowej. Wykonawca odpowiada także za realizację dojazdu drogi pożarowej wraz ze zjazdem, wykonanie miejsc postojowych (od frontu budynku), przebudowę wewnętrznej drogi szpitala (od zaplecza) oraz budowę placu z podjazdem dla karetek.

W nowo powstałej placówce znajdować się będzie internistyczna i chirurgiczna Izba Przyjęć wraz z poradnią leczenia bólu. Na I piętrze zlokalizowany zostanie oddział chirurgii ogólnej, a na II piętrze usytuowany będzie blok operacyjny i pododdział leczenia bólu. Wszystkie pomieszczenia w obiekcie zostaną wyposażone w nowoczesne urządzenia o szczegółowo określonych wymaganiach, funkcjach i parametrach technicznych.

Regionalne Centrum Leczenia Bólu w Mońkach usytuowane będzie wzdłuż al. Niepodległości, w miejscu parkingu pomiędzy dwoma oddziałami tworząc zwartą zabudowę. Trzykondygnacyjny podpiwniczony obiekt na planie litery „L” będzie pełnił funkcję centralną szpitala, stanowiąc równocześnie łącznik między istniejącymi budynkami Centrum.

SPZOZ w Mońkach to znana w północno-wschodniej Polsce placówka specjalizująca się w leczeniu bólu różnego pochodzenia. Od bóli o typie neuropatycznym, po te o typie neuralgii, których leczenie nie przynosi pożądanych efektów lub jest niemożliwe.

Monieckie Centrum jest pierwszą placówką w woj. podlaskim, która  otrzymała certyfikat „Szpitala bez bólu”. Certyfikat ten jest nadawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu i stanowi potwierdzenie wprowadzenia w placówce najwyższych standardów uśmierzania bólu. Po zakończeniu rozbudowy i otwarciu Regionalnego Centrum Leczenia Bólu ma się stać jedną z najważniejszych tego typu placówek medycznych w Polsce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.