Kraków: 14 mln zł na nowy dom artysty seniora

INWESTYCJE

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Seniora   28 września 2016 14:57


Kraków: 14 mln zł na nowy dom artysty seniora Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przy Domu Pomocy Społecznej im. Helclów powstaje pawilon dla artystów na emeryturze. Na placu budowy pracują już robotnicy. Gotowe są fundamenty. Pawilon ma być oddany do użytku w 2022 roku. Cała inwestycja będzie kosztować prawie 14 mln zł.

Pawilon Artysty Seniora działający już przy Domu Pomocy Społecznej Helclów to jedyna taka placówka w Polsce. Mieszka w nim ok. 50 osób. Tuż obok powstaje kolejny pawilon przeznaczony dla artystów na emeryturze.

Na razie nie ma jeszcze kolejki chętnych. Ale zdaniem dyrekcji, jak kolejny pawilon już będzie, na pewno zjawi się mnóstwo zainteresowanych. Jest zapotrzebowanie na całodzienne placówki opieki dla seniorów w ogóle. Średni czas oczekiwania na miejsce w krakowskim DPS-ie to kilka miesięcy.

W nowym pawilonie będzie mogło zamieszkać ok. 70 osób. Chętni muszą złożyć podanie (pisemne lub ustne), zaświadczenie od lekarza, że wymagają całodziennej opieki i dokument zaświadczający, że są tworzącymi nadal artystami.

Miesięczny koszt utrzymania mieszkańca to 4 tys. zł. 70 proc. tej kwoty pobieramy z emerytury. Resztę dopłaca rodzina - jeśli ma taką możliwość, i gmina.

Budynek w kształcie litery U będzie miał cztery kondygnacje: piwnicę, parter i dwa piętra o łącznej powierzchni 3 965,50 mkw. Znajdą się w nim jedno- i dwuosobowe pokoje dla mieszkańców, jadalnia, pracownia, pomieszczenia do rehabilitacji, szatnie, sanitariaty. Będzie on połączony z kuchnią i budynkiem głównym przewiązką tak, by ułatwić transport jedzenia i przemieszczanie się mieszkańcom. 

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR